Kösrelikkızığı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Pursaklar, Ankara)
Ankara ili Pursaklar ilçesine bağlı Kösrelikkızığı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 295 kişi (TÜİK).
Kösrelikkızığı Mahallesi, Ankara ilinin Pursaklar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kösrelikkızığı Mahallesi'nin haritası, Pursaklar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kösrelikkızığı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 295 kişidir. 2007 yılında 374 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %21,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,6 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kösrelikkızığı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kösrelikkızığı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 295 kişidir. 2007 yılında 374 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %21,1 azaldı.
Kösrelikkızığı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kösrelikkızığı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 295 | 5,7 |
| 2021 | 279 | -10,6 |
| 2020 | 312 | -4,9 |
| 2019 | 328 | -13,5 |
| 2018 | 379 | 21,9 |
| 2017 | 311 | 1,0 |
| 2016 | 308 | -1,0 |
| 2015 | 311 | 2,3 |
| 2014 | 304 | -3,5 |
| 2013 | 315 | 0,6 |
| 2012 | 313 | -4,0 |
| 2011 | 326 | -7,6 |
| 2010 | 353 | -8,1 |
| 2009 | 384 | 4,6 |
| 2008 | 367 | -1,9 |
| 2007 | 374 | - |
Kösrelikkızığı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kösrelikkızığı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kösrelikkızığı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 295, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %56,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 149 | 56,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 88 | 33,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 19 | 7,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,4 |
Pursaklar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 295, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %51,6 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,5 ile Halil Tunçay (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertuğrul Çetin | AK PARTİ | 131 | 51,6 |
| Halil Tunçay | CHP | 75 | 29,5 |
| Bayram Baş | YENİDEN REFAH | 35 | 13,8 |
| Şerafettin Coşar | ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,0 |
| Zekeriya Ersarı | İYİ PARTİ | 3 | 1,2 |
| Seyitmehmet Karagülle | SAADET | 2 | 0,8 |
| Kurtuluş Korkmaz | ANAP | 1 | 0,4 |
| Baran Yalçınkaya | DEM Parti | 1 | 0,4 |
| Özlem Boyraz Özel | EMEP | 1 | 0,4 |
Pursaklar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 295, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %54,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 128 | 54,0 |
| CHP | 60 | 25,3 |
| YENİDEN REFAH | 30 | 12,7 |
| İYİ PARTİ | 8 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 3,0 |
| SAADET | 2 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| ANAP | 1 | 0,4 |
Kösrelikkızığı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kösrelikkızığı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 263, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %77,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 192 | 77,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 13,8 |
| Sinan Oğan | 21 | 8,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 263, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %81,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 195 | 81,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 18,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 263, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %57,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 141 | 57,3 |
| MHP | 39 | 15,8 |
| CHP | 19 | 7,7 |
| İYİ PARTİ | 17 | 6,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 4,9 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 3,2 |
| BBP | 2 | 0,8 |
| AB | 2 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |