Saray Gümüşoluk Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Pursaklar, Ankara)
Ankara ili Pursaklar ilçesine bağlı Saray Gümüşoluk Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.251 kişi (TÜİK).
Saray Gümüşoluk Mahallesi, Ankara ilinin Pursaklar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Saray Gümüşoluk Mahallesi'nin haritası, Pursaklar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Saray Gümüşoluk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.251 kişidir. 2007 yılında 1.266 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,9 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Saray Gümüşoluk Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Saray Gümüşoluk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.251 kişidir. 2007 yılında 1.266 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,2 azaldı.
Saray Gümüşoluk Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Saray Gümüşoluk Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.251 | -1,1 |
| 2021 | 1.265 | -1,2 |
| 2020 | 1.280 | 2,8 |
| 2019 | 1.245 | -0,8 |
| 2018 | 1.255 | 2,9 |
| 2017 | 1.220 | -0,7 |
| 2016 | 1.228 | -4,9 |
| 2015 | 1.291 | 1,7 |
| 2014 | 1.270 | -2,7 |
| 2013 | 1.305 | -0,1 |
| 2012 | 1.306 | 3,2 |
| 2011 | 1.265 | 3,0 |
| 2010 | 1.228 | -2,8 |
| 2009 | 1.263 | 1,0 |
| 2008 | 1.251 | -1,2 |
| 2007 | 1.266 | - |
Saray Gümüşoluk Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saray Gümüşoluk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Saray Gümüşoluk Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 920, sandığa gidenlerin oranı %80,0. En çok oyu %62,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 439 | 62,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 188 | 26,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 53 | 7,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 5 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,1 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Pursaklar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 920, sandığa gidenlerin oranı %80,0. En çok oyu %58,9 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,2 ile Bayram Baş (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertuğrul Çetin | AK PARTİ | 411 | 58,9 |
| Bayram Baş | YENİDEN REFAH | 155 | 22,2 |
| Halil Tunçay | CHP | 97 | 13,9 |
| Zekeriya Ersarı | İYİ PARTİ | 8 | 1,1 |
| Şerafettin Coşar | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,0 |
| Seyitmehmet Karagülle | SAADET | 6 | 0,9 |
| Murat Aslandoğdu | MEMLEKET | 3 | 0,4 |
| Meral Çelik | YTP | 3 | 0,4 |
| Özlem Boyraz Özel | EMEP | 2 | 0,3 |
| Bülent Koca | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 0,6 |
Pursaklar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 920, sandığa gidenlerin oranı %80,0. En çok oyu %56,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,2 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 395 | 56,6 |
| YENİDEN REFAH | 120 | 17,2 |
| CHP | 107 | 15,3 |
| İYİ PARTİ | 41 | 5,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 1,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 7 | 1,0 |
| SAADET | 6 | 0,9 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| BTP | 2 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Saray Gümüşoluk Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Saray Gümüşoluk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 901, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %80,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 665 | 80,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 112 | 13,6 |
| Sinan Oğan | 46 | 5,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 901, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %83,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 669 | 83,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 128 | 16,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 901, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %56,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 464 | 56,6 |
| MHP | 153 | 18,7 |
| İYİ PARTİ | 74 | 9,0 |
| CHP | 33 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 24 | 2,9 |
| BBP | 17 | 2,1 |
| MEMLEKET | 5 | 0,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 0,5 |
| TİP | 4 | 0,5 |
| Diğer (7) | 8 | 1,0 |