Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Pursaklar, Ankara)
Ankara ili Pursaklar ilçesine bağlı Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 606 kişi (TÜİK).
Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi, Ankara ilinin Pursaklar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi'nin haritası, Pursaklar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 606 kişidir. 2007 yılında 735 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,3 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 606 kişidir. 2007 yılında 735 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,6 azaldı.
Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 606 | 4,1 |
| 2021 | 582 | -5,1 |
| 2020 | 613 | 0,3 |
| 2019 | 611 | 4,8 |
| 2018 | 583 | -2,2 |
| 2017 | 596 | -9,3 |
| 2016 | 657 | -9,1 |
| 2015 | 723 | 5,7 |
| 2014 | 684 | -3,5 |
| 2013 | 709 | 0,4 |
| 2012 | 706 | -1,7 |
| 2011 | 718 | 0,1 |
| 2010 | 717 | 1,8 |
| 2009 | 704 | -18,0 |
| 2008 | 859 | 16,9 |
| 2007 | 735 | - |
Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 488, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %56,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 215 | 56,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 130 | 33,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 31 | 8,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
Pursaklar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 488, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %54,3 ile Ertuğrul Çetin (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,9 ile Halil Tunçay (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertuğrul Çetin | AK PARTİ | 208 | 54,3 |
| Halil Tunçay | CHP | 84 | 21,9 |
| Bayram Baş | YENİDEN REFAH | 72 | 18,8 |
| Zekeriya Ersarı | İYİ PARTİ | 8 | 2,1 |
| Seyitmehmet Karagülle | SAADET | 5 | 1,3 |
| Şerafettin Coşar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| Murat Aslandoğdu | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Nuran Atak | DSP | 1 | 0,3 |
| Arife Göksel | BTP | 1 | 0,3 |
Pursaklar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 488, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %52,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 199 | 52,9 |
| CHP | 93 | 24,7 |
| YENİDEN REFAH | 52 | 13,8 |
| İYİ PARTİ | 15 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,6 |
| SAADET | 6 | 1,6 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| TKH | 1 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sirkeli Yeşilyurt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 506, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %74,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 340 | 74,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 97 | 21,2 |
| Sinan Oğan | 21 | 4,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 506, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %77,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 347 | 77,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 102 | 22,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 506, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %56,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 258 | 56,6 |
| CHP | 52 | 11,4 |
| İYİ PARTİ | 51 | 11,2 |
| MHP | 42 | 9,2 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 4,2 |
| BBP | 10 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,5 |
| TİP | 4 | 0,9 |
| AP | 4 | 0,9 |
| MEMLEKET | 3 | 0,7 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |