Cıngıl Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Cıngıl Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 78 kişi (TÜİK).
Cıngıl Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Cıngıl Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Cıngıl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 78 kişidir. 2013 yılında 61 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %77,2 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Tür | Mahalle |
|---|---|
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 78 |
Cıngıl Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Cıngıl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 78 kişidir. 2013 yılında 61 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,9 arttı.
Cıngıl Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Cıngıl Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 78 | 2,6 |
| 2021 | 76 | -7,3 |
| 2020 | 82 | 2,5 |
| 2019 | 80 | -1,2 |
| 2018 | 81 | 8,0 |
| 2017 | 75 | 8,7 |
| 2016 | 69 | 1,5 |
| 2015 | 68 | 3,0 |
| 2014 | 66 | 8,2 |
| 2013 | 61 | - |
Cıngıl Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cıngıl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Cıngıl Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 68, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %61,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 35 | 61,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 20 | 35,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 3,5 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 68, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %77,2 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı, ikinci sırada %19,3 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Koçak | CHP | 44 | 77,2 |
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 11 | 19,3 |
| Muhammet Doğan | YENİDEN REFAH | 2 | 3,5 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 68, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %59,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 34 | 59,6 |
| AK PARTİ | 17 | 29,8 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 7,0 |
| İYİ PARTİ | 2 | 3,5 |
Cıngıl Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Cıngıl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %50,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 28 | 50,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 43,6 |
| Sinan Oğan | 2 | 3,6 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %55,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 32 | 55,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 44,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 58, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %39,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 22 | 39,3 |
| AK PARTİ | 21 | 37,5 |
| MHP | 8 | 14,3 |
| İYİ PARTİ | 4 | 7,1 |
| BBP | 1 | 1,8 |