Doğankaya Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Doğankaya Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 112 kişi (TÜİK).
Doğankaya Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Doğankaya Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Doğankaya Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 112 kişidir. 2013 yılında 101 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,3 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 22,811 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 112 |
Doğankaya Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Doğankaya Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 112 kişidir. 2013 yılında 101 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,9 arttı.
Doğankaya Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Doğankaya Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 112 | -2,6 |
| 2021 | 115 | 2,7 |
| 2020 | 112 | 2,8 |
| 2019 | 109 | -16,2 |
| 2018 | 130 | 49,4 |
| 2017 | 87 | -2,2 |
| 2016 | 89 | -2,2 |
| 2015 | 91 | -1,1 |
| 2014 | 92 | -8,9 |
| 2013 | 101 | - |
Doğankaya Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Doğankaya Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Doğankaya Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %42,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 44 | 42,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 44 | 42,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 4,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 4,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 3,9 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 1,0 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %42,3 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Koçak | CHP | 44 | 42,3 |
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 30 | 28,9 |
| Avni Yıldırım | İYİ PARTİ | 17 | 16,4 |
| Mahmut Celal Ünsal | MEMLEKET | 5 | 4,8 |
| Muhammet Doğan | YENİDEN REFAH | 3 | 2,9 |
| Beyhan Güler Yılmaz | GELECEK PARTİSİ | 2 | 1,9 |
| Gülpare Barışkan | TKP | 1 | 1,0 |
| Fahri Tuna | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| Şükran Doğan | EMEP | 1 | 1,0 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %36,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 39 | 36,5 |
| İYİ PARTİ | 32 | 29,9 |
| CHP | 31 | 29,0 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| TKH | 1 | 0,9 |
Doğankaya Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Doğankaya Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %69,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 62 | 69,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 20,2 |
| Sinan Oğan | 8 | 9,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %87,1. En çok oyu %74,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 65 | 74,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 25,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %42,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 37 | 42,0 |
| MHP | 17 | 19,3 |
| CHP | 10 | 11,4 |
| İYİ PARTİ | 10 | 11,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 8,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,3 |
| ANAP | 2 | 2,3 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,1 |
| AP | 1 | 1,1 |