Şereflidavutlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Şereflidavutlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 104 kişi (TÜİK).
Şereflidavutlu Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şereflidavutlu Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şereflidavutlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 104 kişidir. 2013 yılında 129 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,1 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Tür | Mahalle |
|---|---|
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 104 |
Şereflidavutlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şereflidavutlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 104 kişidir. 2013 yılında 129 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,4 azaldı.
Şereflidavutlu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Şereflidavutlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 104 | -8,0 |
| 2021 | 113 | 0,9 |
| 2020 | 112 | 1,8 |
| 2019 | 110 | 0,9 |
| 2018 | 109 | 0,9 |
| 2017 | 108 | 1,9 |
| 2016 | 106 | -7,0 |
| 2015 | 114 | -3,4 |
| 2014 | 118 | -8,5 |
| 2013 | 129 | - |
Şereflidavutlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şereflidavutlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şereflidavutlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %54,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 57 | 54,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 36 | 34,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 2,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 2,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,9 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 1,0 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,0 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %55,1 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı, ikinci sırada %34,6 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Koçak | CHP | 59 | 55,1 |
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 37 | 34,6 |
| Muhammet Doğan | YENİDEN REFAH | 7 | 6,5 |
| Avni Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Mustafa Erbek | DEM Parti | 1 | 0,9 |
| Ender Gürtan | HKP | 1 | 0,9 |
| Cemal Kişi | HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %57,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 62 | 57,9 |
| AK PARTİ | 34 | 31,8 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 4,7 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 2,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,9 |
| BTP | 1 | 0,9 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
Şereflidavutlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şereflidavutlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 91, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %64,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 55 | 64,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 34,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 91, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %61,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 49 | 61,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 38,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 91, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %44,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 37 | 44,0 |
| CHP | 12 | 14,3 |
| İYİ PARTİ | 12 | 14,3 |
| MHP | 11 | 13,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 6,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 4,8 |
| BBP | 2 | 2,4 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,2 |