Yazısöğüt Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Yazısöğüt Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 48 kişi (TÜİK).
Yazısöğüt Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yazısöğüt Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yazısöğüt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 48 kişidir. 2013 yılında 64 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %64,0 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 33,098 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 48 |
Yazısöğüt Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yazısöğüt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 48 kişidir. 2013 yılında 64 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,0 azaldı.
Yazısöğüt Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yazısöğüt Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 48 | -2,0 |
| 2021 | 49 | 4,3 |
| 2020 | 47 | -9,6 |
| 2019 | 52 | 0,0 |
| 2018 | 52 | -3,7 |
| 2017 | 54 | -11,5 |
| 2016 | 61 | 0,0 |
| 2015 | 61 | 3,4 |
| 2014 | 59 | -7,8 |
| 2013 | 64 | - |
Yazısöğüt Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yazısöğüt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yazısöğüt Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %101,9. En çok oyu %64,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 33 | 64,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 17 | 33,3 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 2,0 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %101,9. En çok oyu %64,0 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı, ikinci sırada %28,0 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Koçak | CHP | 32 | 64,0 |
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 14 | 28,0 |
| Muhammet Doğan | YENİDEN REFAH | 3 | 6,0 |
| Ender Gürtan | HKP | 1 | 2,0 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %101,9. En çok oyu %60,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 31 | 60,8 |
| AK PARTİ | 16 | 31,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 5,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 2,0 |
Yazısöğüt Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yazısöğüt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %104,1. En çok oyu %66,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 66,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 31,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 2,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %104,1. En çok oyu %72,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 35 | 72,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 27,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 49, sandığa gidenlerin oranı %104,1. En çok oyu %41,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 20 | 41,7 |
| CHP | 10 | 20,8 |
| MHP | 9 | 18,8 |
| İYİ PARTİ | 3 | 6,2 |
| MEMLEKET | 2 | 4,2 |
| BBP | 2 | 4,2 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 2,1 |