Alcı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Alcı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.085 kişi (TÜİK).
Alcı Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Alcı Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Alcı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.085 kişidir. 2007 yılında 95 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1.042,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,6 ile Veysel Alkan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Alcı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Alcı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.085 kişidir. 2007 yılında 95 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1.042,1 arttı.
Alcı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Alcı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.085 | 167,2 |
| 2021 | 406 | 78,1 |
| 2020 | 228 | 60,6 |
| 2019 | 142 | 1,4 |
| 2018 | 140 | 17,6 |
| 2017 | 119 | 2,6 |
| 2016 | 116 | 5,5 |
| 2015 | 110 | 5,8 |
| 2014 | 104 | -17,5 |
| 2013 | 126 | 53,7 |
| 2012 | 82 | 5,1 |
| 2011 | 78 | 8,3 |
| 2010 | 72 | 18,0 |
| 2009 | 61 | -33,7 |
| 2008 | 92 | -3,2 |
| 2007 | 95 | - |
Alcı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Alcı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Alcı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.335, sandığa gidenlerin oranı %76,6. En çok oyu %55,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %32,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 949 | 55,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 561 | 32,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 96 | 5,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 41 | 2,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 22 | 1,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 16 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 6 | 0,3 |
| Figen Topal | TKH | 4 | 0,2 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 2 | 0,1 |
| Diğer (9) | 11 | 0,7 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.335, sandığa gidenlerin oranı %76,6. En çok oyu %42,6 ile Veysel Alkan (CHP) aldı, ikinci sırada %35,8 ile Murat Ercan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Alkan | CHP | 727 | 42,6 |
| Murat Ercan | AK PARTİ | 611 | 35,8 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 144 | 8,4 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 72 | 4,2 |
| Nevroz Bulak | DEM Parti | 51 | 3,0 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 42 | 2,5 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 10 | 0,6 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 7 | 0,4 |
| Hüseyin Öztürk | TKP | 6 | 0,3 |
| Muzaffer Ademi | BTP | 5 | 0,3 |
| Diğer (11) | 32 | 1,9 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.335, sandığa gidenlerin oranı %76,6. En çok oyu %42,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 722 | 42,6 |
| AK PARTİ | 600 | 35,4 |
| YENİDEN REFAH | 137 | 8,1 |
| İYİ PARTİ | 60 | 3,5 |
| DEM Parti | 50 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 47 | 2,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 9 | 0,5 |
| BTP | 9 | 0,5 |
| TİP | 9 | 0,5 |
| DSP | 8 | 0,5 |
| Diğer (11) | 44 | 2,6 |
Alcı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Alcı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.070, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %52,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 506 | 52,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 403 | 42,1 |
| Sinan Oğan | 47 | 4,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.070, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %54,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 502 | 54,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 424 | 45,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.070, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %36,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 345 | 36,3 |
| CHP | 222 | 23,3 |
| MHP | 99 | 10,4 |
| İYİ PARTİ | 95 | 10,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 56 | 5,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 29 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 2,7 |
| TİP | 24 | 2,5 |
| BBP | 23 | 2,4 |
| MEMLEKET | 8 | 0,8 |
| Diğer (11) | 16 | 1,7 |