Beyobası Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Beyobası Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 655 kişi (TÜİK).
Beyobası Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Beyobası Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Beyobası Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 655 kişidir. 2007 yılında 776 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %15,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,4 ile Veysel Alkan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Beyobası Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Beyobası Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 655 kişidir. 2007 yılında 776 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %15,6 azaldı.
Beyobası Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Beyobası Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 655 | -4,2 |
| 2021 | 684 | -6,2 |
| 2020 | 729 | -5,1 |
| 2019 | 768 | 8,9 |
| 2018 | 705 | -0,7 |
| 2017 | 710 | 5,3 |
| 2016 | 674 | -2,2 |
| 2015 | 689 | -5,1 |
| 2014 | 726 | 0,0 |
| 2013 | 726 | 3,9 |
| 2012 | 699 | 2,0 |
| 2011 | 685 | 2,2 |
| 2010 | 670 | -7,8 |
| 2009 | 727 | -5,0 |
| 2008 | 765 | -1,4 |
| 2007 | 776 | - |
Beyobası Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Beyobası Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Beyobası Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 574, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %56,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %36,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 301 | 56,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 195 | 36,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 29 | 5,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,4 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,2 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 574, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %45,4 ile Veysel Alkan (CHP) aldı, ikinci sırada %39,8 ile Murat Ercan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Alkan | CHP | 244 | 45,4 |
| Murat Ercan | AK PARTİ | 214 | 39,8 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 47 | 8,7 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 17 | 3,2 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,9 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,7 |
| İsmail Dayı | DSP | 2 | 0,4 |
| Gülay Bozgun | HKP | 1 | 0,2 |
| Muzaffer Ademi | BTP | 1 | 0,2 |
| Durak Yıldırım | YTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 574, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %47,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 249 | 47,3 |
| AK PARTİ | 199 | 37,8 |
| YENİDEN REFAH | 49 | 9,3 |
| İYİ PARTİ | 14 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 5 | 0,9 |
| BTP | 2 | 0,4 |
| SAADET | 1 | 0,2 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Beyobası Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Beyobası Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 504, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %64,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 304 | 64,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 155 | 32,9 |
| Sinan Oğan | 12 | 2,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 504, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %62,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 293 | 62,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 176 | 37,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 504, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %32,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,6 ile BBP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 149 | 32,0 |
| BBP | 96 | 20,6 |
| CHP | 78 | 16,7 |
| İYİ PARTİ | 53 | 11,4 |
| MHP | 46 | 9,9 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,1 |
| MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 0,6 |
| AP | 3 | 0,6 |
| Diğer (4) | 5 | 1,1 |