Hisarlıkaya Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Hisarlıkaya Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 374 kişi (TÜİK).
Hisarlıkaya Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hisarlıkaya Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hisarlıkaya Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 374 kişidir. 2007 yılında 468 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,4 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Hisarlıkaya Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hisarlıkaya Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 374 kişidir. 2007 yılında 468 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,1 azaldı.
Hisarlıkaya Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hisarlıkaya Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 374 | -9,2 |
| 2021 | 412 | -4,6 |
| 2020 | 432 | -5,7 |
| 2019 | 458 | -11,1 |
| 2018 | 515 | 37,3 |
| 2017 | 375 | -0,8 |
| 2016 | 378 | -5,0 |
| 2015 | 398 | -2,0 |
| 2014 | 406 | -1,2 |
| 2013 | 411 | -1,0 |
| 2012 | 415 | -0,7 |
| 2011 | 418 | -4,6 |
| 2010 | 438 | -3,1 |
| 2009 | 452 | 1,1 |
| 2008 | 447 | -4,5 |
| 2007 | 468 | - |
Hisarlıkaya Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hisarlıkaya Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hisarlıkaya Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 387, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %54,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 192 | 54,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 133 | 37,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 3,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 8 | 2,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,3 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 387, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %59,4 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,4 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 205 | 59,4 |
| Veysel Alkan | CHP | 105 | 30,4 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 18 | 5,2 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 14 | 4,1 |
| Gülay Bozgun | HKP | 1 | 0,3 |
| Muzaffer Ademi | BTP | 1 | 0,3 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 1 | 0,3 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 387, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %56,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 200 | 56,7 |
| CHP | 113 | 32,0 |
| İYİ PARTİ | 14 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 3,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| DP | 2 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| EMEP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Hisarlıkaya Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hisarlıkaya Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 329, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %77,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 236 | 77,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 62 | 20,3 |
| Sinan Oğan | 7 | 2,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 329, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %77,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 228 | 77,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 66 | 22,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 329, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %51,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 157 | 51,1 |
| MHP | 55 | 17,9 |
| CHP | 44 | 14,3 |
| İYİ PARTİ | 22 | 7,2 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 2,9 |
| BBP | 4 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,3 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,7 |
| ANAP | 2 | 0,7 |
| AP | 2 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |