Hürriyet Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Hürriyet Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.244 kişi (TÜİK).
Hürriyet Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hürriyet Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hürriyet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.244 kişidir. 2007 yılında 770 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %191,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,8 ile Veysel Alkan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hürriyet Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hürriyet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.244 kişidir. 2007 yılında 770 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %191,4 arttı.
Hürriyet Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hürriyet Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.244 | -0,4 |
| 2021 | 2.254 | 1,3 |
| 2020 | 2.225 | -1,4 |
| 2019 | 2.257 | -3,2 |
| 2018 | 2.331 | -3,2 |
| 2017 | 2.409 | 6,4 |
| 2016 | 2.265 | 78,1 |
| 2015 | 1.272 | 21,1 |
| 2014 | 1.050 | 6,7 |
| 2013 | 984 | -18,5 |
| 2012 | 1.207 | -1,7 |
| 2011 | 1.228 | 9,6 |
| 2010 | 1.120 | 5,4 |
| 2009 | 1.063 | 26,2 |
| 2008 | 842 | 9,4 |
| 2007 | 770 | - |
Hürriyet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hürriyet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hürriyet Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.755, sandığa gidenlerin oranı %72,1. En çok oyu %58,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %33,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 707 | 58,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 401 | 33,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 31 | 2,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 11 | 0,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 8 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 5 | 0,4 |
| Serkan Ünver | YTP | 5 | 0,4 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 5 | 0,4 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 4 | 0,3 |
| Diğer (7) | 18 | 1,5 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.755, sandığa gidenlerin oranı %72,3. En çok oyu %50,8 ile Veysel Alkan (CHP) aldı, ikinci sırada %38,2 ile Murat Ercan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Alkan | CHP | 607 | 50,8 |
| Murat Ercan | AK PARTİ | 456 | 38,2 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 39 | 3,3 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 22 | 1,8 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 20 | 1,7 |
| Nevroz Bulak | DEM Parti | 13 | 1,1 |
| Ziya Kirzuk | MEMLEKET | 6 | 0,5 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 5 | 0,4 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,3 |
| Gülay Bozgun | HKP | 4 | 0,3 |
| Diğer (11) | 18 | 1,5 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.755, sandığa gidenlerin oranı %72,2. En çok oyu %51,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 600 | 51,1 |
| AK PARTİ | 435 | 37,0 |
| YENİDEN REFAH | 41 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 24 | 2,0 |
| DEM Parti | 15 | 1,3 |
| İYİ PARTİ | 14 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 10 | 0,8 |
| BTP | 8 | 0,7 |
| MEMLEKET | 7 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| Diğer (10) | 15 | 1,3 |
Hürriyet Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hürriyet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.738, sandığa gidenlerin oranı %79,0. En çok oyu %55,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 736 | 55,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 546 | 41,0 |
| Sinan Oğan | 47 | 3,5 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.739, sandığa gidenlerin oranı %75,0. En çok oyu %56,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 723 | 56,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 561 | 43,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.738, sandığa gidenlerin oranı %79,0. En çok oyu %37,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 503 | 37,9 |
| CHP | 361 | 27,2 |
| MHP | 129 | 9,7 |
| İYİ PARTİ | 125 | 9,4 |
| BBP | 56 | 4,2 |
| YENİDEN REFAH | 40 | 3,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 29 | 2,2 |
| TİP | 17 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 1,1 |
| MEMLEKET | 12 | 0,9 |
| Diğer (8) | 23 | 1,7 |