Ulubatlı Hasan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Ulubatlı Hasan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 14.879 kişi (TÜİK).
Ulubatlı Hasan Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ulubatlı Hasan Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ulubatlı Hasan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 14.879 kişidir. 2007 yılında 20.152 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,9 ile Veysel Alkan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ulubatlı Hasan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ulubatlı Hasan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 14.879 kişidir. 2007 yılında 20.152 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,2 azaldı.
Ulubatlı Hasan Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ulubatlı Hasan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 14.879 | -1,2 |
| 2021 | 15.054 | -1,2 |
| 2020 | 15.234 | -3,0 |
| 2019 | 15.701 | -0,3 |
| 2018 | 15.752 | -5,1 |
| 2017 | 16.597 | -1,5 |
| 2016 | 16.857 | -1,7 |
| 2015 | 17.151 | -0,8 |
| 2014 | 17.294 | -1,1 |
| 2013 | 17.495 | -3,6 |
| 2012 | 18.141 | -0,8 |
| 2011 | 18.292 | -1,9 |
| 2010 | 18.649 | -3,1 |
| 2009 | 19.245 | -3,2 |
| 2008 | 19.889 | -1,3 |
| 2007 | 20.152 | - |
Ulubatlı Hasan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ulubatlı Hasan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ulubatlı Hasan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 11.107, sandığa gidenlerin oranı %75,9. En çok oyu %56,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 4.568 | 56,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 2.797 | 34,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 291 | 3,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 120 | 1,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 98 | 1,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 94 | 1,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 41 | 0,5 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 16 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 15 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 13 | 0,2 |
| Diğer (12) | 53 | 0,7 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 11.107, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %40,9 ile Veysel Alkan (CHP) aldı, ikinci sırada %36,4 ile Murat Ercan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Alkan | CHP | 3.295 | 40,9 |
| Murat Ercan | AK PARTİ | 2.936 | 36,4 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 834 | 10,3 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 417 | 5,2 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 197 | 2,5 |
| Nevroz Bulak | DEM Parti | 103 | 1,3 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 62 | 0,8 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 51 | 0,6 |
| Hüseyin Öztürk | TKP | 35 | 0,4 |
| Metin Gül | EMEP | 19 | 0,2 |
| Diğer (13) | 108 | 1,3 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 11.107, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %43,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.492 | 43,8 |
| AK PARTİ | 2.848 | 35,7 |
| İYİ PARTİ | 513 | 6,4 |
| YENİDEN REFAH | 429 | 5,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 264 | 3,3 |
| DEM Parti | 123 | 1,5 |
| SAADET | 74 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 72 | 0,9 |
| MEMLEKET | 25 | 0,3 |
| TKP | 21 | 0,3 |
| Diğer (12) | 107 | 1,4 |
Ulubatlı Hasan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ulubatlı Hasan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 11.384, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %51,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.151 | 51,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.102 | 41,0 |
| Sinan Oğan | 716 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 38 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 11.395, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %55,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.329 | 55,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.326 | 44,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 11.384, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %36,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 3.628 | 36,5 |
| CHP | 2.448 | 24,6 |
| İYİ PARTİ | 1.132 | 11,4 |
| MHP | 1.076 | 10,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 391 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 370 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 241 | 2,4 |
| TİP | 183 | 1,8 |
| BBP | 145 | 1,5 |
| MEMLEKET | 79 | 0,8 |
| Diğer (15) | 154 | 1,5 |