Yenikayı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Yenikayı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 244 kişi (TÜİK).
Yenikayı Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenikayı Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenikayı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 244 kişidir. 2007 yılında 210 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,5 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yenikayı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenikayı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 244 kişidir. 2007 yılında 210 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,2 arttı.
Yenikayı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yenikayı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 244 | 6,1 |
| 2021 | 230 | 2,7 |
| 2020 | 224 | 3,7 |
| 2019 | 216 | -8,1 |
| 2018 | 235 | 52,6 |
| 2017 | 154 | 3,4 |
| 2016 | 149 | 11,2 |
| 2015 | 134 | 3,9 |
| 2014 | 129 | 4,9 |
| 2013 | 123 | -14,6 |
| 2012 | 144 | 2,1 |
| 2011 | 141 | -4,1 |
| 2010 | 147 | 5,8 |
| 2009 | 139 | -12,0 |
| 2008 | 158 | -24,8 |
| 2007 | 210 | - |
Yenikayı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenikayı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenikayı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 226, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %50,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 101 | 50,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 81 | 40,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 11 | 5,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 2,0 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,5 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 226, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %49,5 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,8 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 94 | 49,5 |
| Veysel Alkan | CHP | 51 | 26,8 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 23 | 12,1 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 11 | 5,8 |
| Ubeydullah Çakır | HÜDA PAR | 5 | 2,6 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,6 |
| Yakup Engin | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| Öztürk Korkmaz | SAADET | 1 | 0,5 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 226, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %48,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 94 | 48,7 |
| CHP | 50 | 25,9 |
| İYİ PARTİ | 16 | 8,3 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 7,2 |
| HÜDA PAR | 9 | 4,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,6 |
| ANAP | 2 | 1,0 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| SAADET | 1 | 0,5 |
Yenikayı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenikayı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %67,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 126 | 67,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 54 | 28,7 |
| Sinan Oğan | 8 | 4,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 203, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %67,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 125 | 67,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 60 | 32,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %47,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 90 | 47,4 |
| CHP | 27 | 14,2 |
| İYİ PARTİ | 25 | 13,2 |
| MHP | 17 | 8,9 |
| BBP | 11 | 5,8 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,6 |
| AP | 3 | 1,6 |
| MEMLEKET | 2 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |