Çeribaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Büyükorhan, Bursa)
Bursa ili Büyükorhan ilçesine bağlı Çeribaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 216 kişi (TÜİK).
Çeribaşı Mahallesi, Bursa ilinin Büyükorhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çeribaşı Mahallesi'nin haritası, Büyükorhan ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çeribaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 216 kişidir. 2013 yılında 255 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,3 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 5,924 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 216 |
Çeribaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çeribaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 216 kişidir. 2013 yılında 255 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,3 azaldı.
Çeribaşı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çeribaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 216 | -7,7 |
| 2021 | 234 | 1,3 |
| 2020 | 231 | -2,1 |
| 2019 | 236 | -1,3 |
| 2018 | 239 | -2,4 |
| 2017 | 245 | 0,4 |
| 2016 | 244 | 2,5 |
| 2015 | 238 | -1,7 |
| 2014 | 242 | -5,1 |
| 2013 | 255 | - |
Çeribaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çeribaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çeribaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 203, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %46,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %36,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 81 | 46,5 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 64 | 36,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 20 | 11,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 2,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| Mehmet Emin Türkmen | TKH | 1 | 0,6 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,6 |
Büyükorhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 203, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %50,3 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,1 ile Ahmet Korkmaz (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kamil Turhan | AK PARTİ | 87 | 50,3 |
| Ahmet Korkmaz | YENİDEN REFAH | 52 | 30,1 |
| Mustafa Oktay | CHP | 24 | 13,9 |
| Sevim Alkış | İYİ PARTİ | 6 | 3,5 |
| Hasan Dursun | DSP | 1 | 0,6 |
| Feride Şimşek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Hanifi Taş | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
| İsmail Şaşkın | SAADET | 1 | 0,6 |
Büyükorhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 203, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %46,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 75 | 46,3 |
| CHP | 45 | 27,8 |
| YENİDEN REFAH | 29 | 17,9 |
| İYİ PARTİ | 6 | 3,7 |
| HÜDA PAR | 3 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| SAADET | 2 | 1,2 |
Çeribaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çeribaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 180, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %72,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 116 | 72,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 22,4 |
| Sinan Oğan | 6 | 3,7 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 180, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %77,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 122 | 77,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 22,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 180, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %61,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 97 | 61,4 |
| CHP | 25 | 15,8 |
| İYİ PARTİ | 9 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,2 |
| VATAN PARTİSİ | 4 | 2,5 |
| MHP | 3 | 1,9 |
| AP | 3 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,9 |
| HAK-PAR | 2 | 1,3 |
| TKP | 2 | 1,3 |
| Diğer (3) | 4 | 2,5 |