Dedebali Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Harmancık, Bursa)
Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı Dedebali Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 95 kişi (TÜİK).
Dedebali Mahallesi, Bursa ilinin Harmancık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dedebali Mahallesi'nin haritası, Harmancık ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dedebali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 95 kişidir. 2013 yılında 135 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,2 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Dedebali Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dedebali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 95 kişidir. 2013 yılında 135 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,6 azaldı.
Dedebali Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Dedebali Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 95 | -5,9 |
| 2021 | 101 | 3,1 |
| 2020 | 98 | 0,0 |
| 2019 | 98 | -6,7 |
| 2018 | 105 | 10,5 |
| 2017 | 95 | -8,7 |
| 2016 | 104 | -8,0 |
| 2015 | 113 | -13,1 |
| 2014 | 130 | -3,7 |
| 2013 | 135 | - |
Dedebali Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dedebali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dedebali Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %47,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 38 | 47,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 26 | 32,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 8 | 10,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 3,8 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 2 | 2,5 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 1,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 1,2 |
Harmancık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %98,9. En çok oyu %41,2 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,0 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yılmaz Ataş | AK PARTİ | 33 | 41,2 |
| Haşim Ali Arıkan | CHP | 20 | 25,0 |
| Ahmet Can | YENİDEN REFAH | 9 | 11,2 |
| Öznur Tosun | DSP | 7 | 8,8 |
| Mehmet Aslan | İYİ PARTİ | 5 | 6,2 |
| Oğuzhan Üzü | ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,5 |
| Ayhan Oral | BTP | 2 | 2,5 |
| Bekir Şenol | HÜDA PAR | 1 | 1,2 |
| Ahmet Parakat | MİLLET | 1 | 1,2 |
Harmancık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %98,9. En çok oyu %45,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 36 | 45,6 |
| CHP | 20 | 25,3 |
| DSP | 10 | 12,7 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 7,6 |
| İYİ PARTİ | 3 | 3,8 |
| BTP | 2 | 2,5 |
| HÜDA PAR | 1 | 1,3 |
| SAADET | 1 | 1,3 |
Dedebali Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dedebali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %72,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 57 | 72,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 19,0 |
| Muharrem İnce | 4 | 5,1 |
| Sinan Oğan | 3 | 3,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %82,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 57 | 82,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 17,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %53,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 40 | 53,3 |
| MHP | 14 | 18,7 |
| İYİ PARTİ | 9 | 12,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 5,3 |
| CHP | 4 | 5,3 |
| HAK-PAR | 1 | 1,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 1,3 |
| AB | 1 | 1,3 |