Kozluca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Harmancık, Bursa)
Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı Kozluca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 71 kişi (TÜİK).
Kozluca Mahallesi, Bursa ilinin Harmancık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kozluca Mahallesi'nin haritası, Harmancık ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kozluca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 71 kişidir. 2013 yılında 95 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,0 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kozluca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kozluca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 71 kişidir. 2013 yılında 95 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,3 azaldı.
Kozluca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kozluca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 71 | -2,7 |
| 2021 | 73 | -3,9 |
| 2020 | 76 | 2,7 |
| 2019 | 74 | -12,9 |
| 2018 | 85 | 6,2 |
| 2017 | 80 | 1,3 |
| 2016 | 79 | -8,1 |
| 2015 | 86 | 4,9 |
| 2014 | 82 | -13,7 |
| 2013 | 95 | - |
Kozluca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kozluca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kozluca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %48,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %39,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 38 | 48,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 31 | 39,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 4 | 5,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 3,9 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 2,6 |
Harmancık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %52,0 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) aldı, ikinci sırada %37,7 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Haşim Ali Arıkan | CHP | 40 | 52,0 |
| Yılmaz Ataş | AK PARTİ | 29 | 37,7 |
| Ahmet Can | YENİDEN REFAH | 3 | 3,9 |
| Ramazan Yakın | SAADET | 3 | 3,9 |
| Mehmet Aslan | İYİ PARTİ | 1 | 1,3 |
| İsmail Barakba | DP | 1 | 1,3 |
Harmancık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %48,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %41,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 38 | 48,1 |
| AK PARTİ | 33 | 41,8 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 2,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,3 |
| SAADET | 1 | 1,3 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,3 |
Kozluca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kozluca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %69,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 40 | 69,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 20,7 |
| Sinan Oğan | 6 | 10,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %77,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 47 | 77,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 22,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %50,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 28 | 50,9 |
| CHP | 11 | 20,0 |
| MHP | 5 | 9,1 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 7,3 |
| İYİ PARTİ | 2 | 3,6 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,8 |
| MEMLEKET | 1 | 1,8 |
| BBP | 1 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,8 |