Akıncılar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İnegöl, Bursa)
Bursa ili İnegöl ilçesine bağlı Akıncılar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 334 kişi (TÜİK).
Akıncılar Mahallesi, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Akıncılar Mahallesi'nin haritası, İnegöl ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Akıncılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 334 kişidir. 2013 yılında 402 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,9 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Akıncılar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Akıncılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 334 kişidir. 2013 yılında 402 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,9 azaldı.
Akıncılar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Akıncılar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 334 | 0,9 |
| 2021 | 331 | -2,1 |
| 2020 | 338 | 2,1 |
| 2019 | 331 | -2,6 |
| 2018 | 340 | -1,2 |
| 2017 | 344 | -3,1 |
| 2016 | 355 | -4,3 |
| 2015 | 371 | -6,5 |
| 2014 | 397 | -1,2 |
| 2013 | 402 | - |
Akıncılar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Akıncılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Akıncılar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 272, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %42,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %39,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 106 | 42,9 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 97 | 39,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 19 | 7,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 7 | 2,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 6 | 2,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,6 |
| Hasan Aydın | BTP | 4 | 1,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,4 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
İnegöl Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 272, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %36,9 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,5 ile Hasan Eroğlu (SAADET) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alper Taban | AK PARTİ | 89 | 36,9 |
| Hasan Eroğlu | SAADET | 71 | 29,5 |
| Ali Doğan | CHP | 48 | 19,9 |
| Sevda Özcan | İYİ PARTİ | 11 | 4,6 |
| Mehmet Kaygusuz | YENİDEN REFAH | 10 | 4,2 |
| Çağrı Alperen Avcı | ZAFER PARTİSİ | 7 | 2,9 |
| Rıza Çetinkaya | BTP | 3 | 1,2 |
| Yasemin Soydan | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Onur Metinbaş | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
İnegöl Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 272, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %37,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 92 | 37,7 |
| CHP | 56 | 22,9 |
| SAADET | 56 | 22,9 |
| İYİ PARTİ | 13 | 5,3 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 5,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 3,3 |
| BTP | 3 | 1,2 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Akıncılar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Akıncılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 281, sandığa gidenlerin oranı %96,1. En çok oyu %55,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 146 | 55,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 89 | 33,7 |
| Sinan Oğan | 29 | 11,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 281, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %61,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 156 | 61,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 99 | 38,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 281, sandığa gidenlerin oranı %96,1. En çok oyu %42,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 110 | 42,5 |
| CHP | 69 | 26,6 |
| İYİ PARTİ | 28 | 10,8 |
| MHP | 16 | 6,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,3 |
| ANAP | 3 | 1,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,8 |
| AP | 2 | 0,8 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| Diğer (5) | 5 | 2,0 |