Şehitler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İnegöl, Bursa)
Bursa ili İnegöl ilçesine bağlı Şehitler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 520 kişi (TÜİK).
Şehitler Mahallesi, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şehitler Mahallesi'nin haritası, İnegöl ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şehitler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 520 kişidir. 2013 yılında 610 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,6 ile Ali Doğan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Şehitler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şehitler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 520 kişidir. 2013 yılında 610 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,8 azaldı.
Şehitler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Şehitler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 520 | -3,7 |
| 2021 | 540 | 0,2 |
| 2020 | 539 | -1,5 |
| 2019 | 547 | 2,2 |
| 2018 | 535 | -5,5 |
| 2017 | 566 | -2,7 |
| 2016 | 582 | -0,7 |
| 2015 | 586 | -1,0 |
| 2014 | 592 | -3,0 |
| 2013 | 610 | - |
Şehitler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şehitler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şehitler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 446, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %83,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %11,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 332 | 83,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 45 | 11,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 9 | 2,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 0,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,2 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
İnegöl Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 446, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %56,6 ile Ali Doğan (CHP) aldı, ikinci sırada %23,6 ile Alper Taban (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Doğan | CHP | 220 | 56,6 |
| Alper Taban | AK PARTİ | 92 | 23,6 |
| Hasan Eroğlu | SAADET | 53 | 13,6 |
| Mehmet Kaygusuz | YENİDEN REFAH | 8 | 2,1 |
| Çağrı Alperen Avcı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,5 |
| Onur Metinbaş | DEVA PARTİSİ | 4 | 1,0 |
| Yasemin Soydan | MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Sevda Özcan | İYİ PARTİ | 1 | 0,3 |
| Lütfü Kurtuluş | HKP | 1 | 0,3 |
| Rıza Çetinkaya | BTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
İnegöl Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 446, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %69,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %19,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 274 | 69,7 |
| AK PARTİ | 75 | 19,1 |
| SAADET | 27 | 6,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,5 |
| İYİ PARTİ | 3 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
| MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Şehitler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şehitler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 460, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %90,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %8,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 389 | 90,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 38 | 8,8 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,5 |
| Sinan Oğan | 2 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 460, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %91,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %8,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 395 | 91,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 37 | 8,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 460, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %77,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %10,6 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 337 | 77,8 |
| İYİ PARTİ | 46 | 10,6 |
| AK PARTİ | 23 | 5,3 |
| MHP | 10 | 2,3 |
| MEMLEKET | 3 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| BBP | 1 | 0,2 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |