Huzur Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İnegöl, Bursa)
Bursa ili İnegöl ilçesine bağlı Huzur Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 11.301 kişi (TÜİK).
Huzur Mahallesi, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Huzur Mahallesi'nin haritası, İnegöl ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Huzur Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11.301 kişidir. 2007 yılında 7.129 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %58,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %27,2 ile Sertip Tokoğlu (DEM Parti) aldı.
Temel Bilgiler
Huzur Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Huzur Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11.301 kişidir. 2007 yılında 7.129 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %58,5 arttı.
Huzur Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Huzur Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 11.301 | 4,0 |
| 2021 | 10.869 | 2,5 |
| 2020 | 10.608 | 1,8 |
| 2019 | 10.417 | 2,2 |
| 2018 | 10.192 | 1,5 |
| 2017 | 10.038 | 1,1 |
| 2016 | 9.927 | 2,7 |
| 2015 | 9.669 | 2,6 |
| 2014 | 9.428 | 4,3 |
| 2013 | 9.036 | 3,4 |
| 2012 | 8.743 | 5,2 |
| 2011 | 8.308 | 2,9 |
| 2010 | 8.073 | 3,4 |
| 2009 | 7.808 | 4,1 |
| 2008 | 7.500 | 5,2 |
| 2007 | 7.129 | - |
Huzur Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Huzur Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Huzur Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.841, sandığa gidenlerin oranı %74,3. En çok oyu %37,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %21,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.769 | 37,6 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.026 | 21,8 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 994 | 21,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 362 | 7,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 326 | 6,9 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 72 | 1,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 33 | 0,7 |
| Mahmut Bayram | DSP | 28 | 0,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 20 | 0,4 |
| Nazif Kara | DP | 14 | 0,3 |
| Diğer (14) | 63 | 1,3 |
İnegöl Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.841, sandığa gidenlerin oranı %74,3. En çok oyu %27,2 ile Sertip Tokoğlu (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %22,2 ile Hasan Eroğlu (SAADET) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Sertip Tokoğlu | DEM Parti | 1.263 | 27,2 |
| Hasan Eroğlu | SAADET | 1.030 | 22,2 |
| Alper Taban | AK PARTİ | 930 | 20,0 |
| Ali Doğan | CHP | 769 | 16,6 |
| Mehmet Kaygusuz | YENİDEN REFAH | 457 | 9,8 |
| Onur Metinbaş | DEVA PARTİSİ | 45 | 1,0 |
| Sevda Özcan | İYİ PARTİ | 38 | 0,8 |
| Yasemin Soydan | MEMLEKET | 30 | 0,7 |
| Ferat Aktaş | HÜDA PAR | 21 | 0,5 |
| Çağrı Alperen Avcı | ZAFER PARTİSİ | 20 | 0,4 |
| Diğer (5) | 41 | 0,9 |
İnegöl Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 6.841, sandığa gidenlerin oranı %74,3. En çok oyu %30,4 ile DEM Parti aldı, ikinci sırada %20,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| DEM Parti | 1.403 | 30,4 |
| AK PARTİ | 938 | 20,3 |
| CHP | 833 | 18,1 |
| SAADET | 714 | 15,5 |
| YENİDEN REFAH | 448 | 9,7 |
| DEVA PARTİSİ | 53 | 1,1 |
| HÜDA PAR | 42 | 0,9 |
| MEMLEKET | 41 | 0,9 |
| İYİ PARTİ | 33 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 26 | 0,6 |
| Diğer (8) | 85 | 1,8 |
Huzur Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Huzur Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.726, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %60,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.426 | 60,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.156 | 37,9 |
| Sinan Oğan | 91 | 1,6 |
| Muharrem İnce | 18 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.735, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %60,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.255 | 60,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.102 | 39,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.726, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %52,9 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %28,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 2.944 | 52,9 |
| AK PARTİ | 1.600 | 28,7 |
| CHP | 538 | 9,7 |
| YENİDEN REFAH | 147 | 2,6 |
| MHP | 76 | 1,4 |
| İYİ PARTİ | 55 | 1,0 |
| SOL PARTİ | 49 | 0,9 |
| MEMLEKET | 30 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 26 | 0,5 |
| HAK-PAR | 19 | 0,3 |
| Diğer (12) | 53 | 1,0 |