Yukarıballık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İnegöl, Bursa)
Bursa ili İnegöl ilçesine bağlı Yukarıballık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 116 kişi (TÜİK).
Yukarıballık Mahallesi, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yukarıballık Mahallesi'nin haritası, İnegöl ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yukarıballık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 116 kişidir. 2013 yılında 135 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,2 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yukarıballık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yukarıballık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 116 kişidir. 2013 yılında 135 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,1 azaldı.
Yukarıballık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yukarıballık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 116 | 2,7 |
| 2021 | 113 | 0,9 |
| 2020 | 112 | 8,7 |
| 2019 | 103 | -1,0 |
| 2018 | 104 | 11,8 |
| 2017 | 93 | -5,1 |
| 2016 | 98 | -9,3 |
| 2015 | 108 | -10,7 |
| 2014 | 121 | -10,4 |
| 2013 | 135 | - |
Yukarıballık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yukarıballık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yukarıballık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %50,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 56 | 50,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 28 | 25,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 8 | 7,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 7 | 6,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 4,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 2,7 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 2 | 1,8 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,9 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,9 |
İnegöl Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %52,2 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,6 ile Hasan Eroğlu (SAADET) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alper Taban | AK PARTİ | 58 | 52,2 |
| Hasan Eroğlu | SAADET | 24 | 21,6 |
| Mehmet Kaygusuz | YENİDEN REFAH | 8 | 7,2 |
| Ali Doğan | CHP | 8 | 7,2 |
| Çağrı Alperen Avcı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 4,5 |
| Sevda Özcan | İYİ PARTİ | 3 | 2,7 |
| Lütfü Kurtuluş | HKP | 2 | 1,8 |
| Rıza Çetinkaya | BTP | 1 | 0,9 |
| Onur Metinbaş | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| Abdulsemet İper | Bağımsız | 1 | 0,9 |
İnegöl Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,1 ile SAADET yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 56 | 50,0 |
| SAADET | 18 | 16,1 |
| CHP | 11 | 9,8 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 6,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 6,2 |
| İYİ PARTİ | 6 | 5,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| DSP | 1 | 0,9 |
| DEM Parti | 1 | 0,9 |
| Diğer (2) | 2 | 1,8 |
Yukarıballık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yukarıballık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %64,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 64 | 64,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 29,0 |
| Sinan Oğan | 6 | 6,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %64,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 62 | 64,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 35,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %99,0. En çok oyu %53,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 51 | 53,1 |
| İYİ PARTİ | 18 | 18,8 |
| CHP | 9 | 9,4 |
| MHP | 3 | 3,1 |
| HAK-PAR | 2 | 2,1 |
| MEMLEKET | 2 | 2,1 |
| BBP | 2 | 2,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,1 |
| MİLLET | 1 | 1,0 |
| TKP | 1 | 1,0 |
| Diğer (3) | 3 | 3,1 |