İhsaniye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)
Bursa ili İznik ilçesine bağlı İhsaniye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 48 kişi (TÜİK).
İhsaniye Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İhsaniye Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İhsaniye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 48 kişidir. 2013 yılında 33 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %45,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,3 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
İhsaniye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İhsaniye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 48 kişidir. 2013 yılında 33 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %45,5 arttı.
İhsaniye Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İhsaniye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 48 | -2,0 |
| 2021 | 49 | 4,3 |
| 2020 | 47 | -4,1 |
| 2019 | 49 | 11,4 |
| 2018 | 44 | 46,7 |
| 2017 | 30 | 7,1 |
| 2016 | 28 | -15,2 |
| 2015 | 33 | 13,8 |
| 2014 | 29 | -12,1 |
| 2013 | 33 | - |
İhsaniye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İhsaniye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İhsaniye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %57,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 22 | 57,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 8 | 21,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 13,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 5,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,6 |
İznik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %58,3 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,4 ile Mustafa Küçük (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kağan Mehmet Usta | AK PARTİ | 21 | 58,3 |
| Mustafa Küçük | İYİ PARTİ | 7 | 19,4 |
| Zeynel Abidin Turan | YENİDEN REFAH | 5 | 13,9 |
| Ayan Özer | CHP | 3 | 8,3 |
İznik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %58,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 21 | 58,3 |
| CHP | 6 | 16,7 |
| İYİ PARTİ | 5 | 13,9 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 8,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,8 |
İhsaniye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İhsaniye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %112,2. En çok oyu %57,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 26 | 57,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 33,3 |
| Muharrem İnce | 2 | 4,4 |
| Sinan Oğan | 2 | 4,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %109,8. En çok oyu %60,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 27 | 60,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 40,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %109,8. En çok oyu %35,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 16 | 35,6 |
| MHP | 9 | 20,0 |
| İYİ PARTİ | 9 | 20,0 |
| CHP | 6 | 13,3 |
| MEMLEKET | 2 | 4,4 |
| MİLLET | 1 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,2 |