Kaynarca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)
Bursa ili İznik ilçesine bağlı Kaynarca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 644 kişi (TÜİK).
Kaynarca Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kaynarca Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kaynarca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 644 kişidir. 2013 yılında 790 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,5 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kaynarca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kaynarca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 644 kişidir. 2013 yılında 790 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,5 azaldı.
Kaynarca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kaynarca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 644 | -0,6 |
| 2021 | 648 | -4,3 |
| 2020 | 677 | 0,6 |
| 2019 | 673 | -1,0 |
| 2018 | 680 | -1,3 |
| 2017 | 689 | -1,3 |
| 2016 | 698 | -2,1 |
| 2015 | 713 | -4,8 |
| 2014 | 749 | -5,2 |
| 2013 | 790 | - |
Kaynarca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kaynarca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kaynarca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 515, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %44,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 202 | 44,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 161 | 35,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 39 | 8,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 38 | 8,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| Hasan Aydın | BTP | 3 | 0,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 0,7 |
| Selma Gürkan | EMEP | 2 | 0,4 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
İznik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 515, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %41,5 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,6 ile Mustafa Küçük (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kağan Mehmet Usta | AK PARTİ | 187 | 41,5 |
| Mustafa Küçük | İYİ PARTİ | 120 | 26,6 |
| Zeynel Abidin Turan | YENİDEN REFAH | 72 | 16,0 |
| Ayan Özer | CHP | 61 | 13,5 |
| Fatma Genç | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| Cüneyt Yiğit | DP | 3 | 0,7 |
| Dinçer Erol | BTP | 2 | 0,4 |
| Mehmet Baki Özmen | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| İsmet Ertürk | GELECEK PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Sevgi Dinçoğlu | MİLLET | 1 | 0,2 |
İznik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 515, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %43,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 197 | 43,4 |
| İYİ PARTİ | 104 | 22,9 |
| CHP | 85 | 18,7 |
| YENİDEN REFAH | 62 | 13,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| BTP | 2 | 0,4 |
| DSP | 1 | 0,2 |
Kaynarca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kaynarca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 524, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %56,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 267 | 56,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 179 | 37,7 |
| Sinan Oğan | 23 | 4,8 |
| Muharrem İnce | 6 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 524, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %59,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 279 | 59,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 191 | 40,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 524, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %47,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 227 | 47,2 |
| İYİ PARTİ | 98 | 20,4 |
| CHP | 77 | 16,0 |
| MHP | 30 | 6,2 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 4,4 |
| MEMLEKET | 7 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,5 |
| HAK-PAR | 3 | 0,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,4 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |