Ömerli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)
Bursa ili İznik ilçesine bağlı Ömerli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 283 kişi (TÜİK).
Ömerli Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ömerli Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ömerli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 283 kişidir. 2013 yılında 413 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,7 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Ömerli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ömerli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 283 kişidir. 2013 yılında 413 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,5 azaldı.
Ömerli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ömerli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 283 | -4,4 |
| 2021 | 296 | -3,6 |
| 2020 | 307 | -5,2 |
| 2019 | 324 | -3,3 |
| 2018 | 335 | 0,9 |
| 2017 | 332 | -12,9 |
| 2016 | 381 | -3,5 |
| 2015 | 395 | -2,0 |
| 2014 | 403 | -2,4 |
| 2013 | 413 | - |
Ömerli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ömerli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ömerli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 250, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %56,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 120 | 56,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 48 | 22,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 25 | 11,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 13 | 6,1 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,9 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,5 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,5 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
İznik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 250, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %51,7 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,1 ile Zeynel Abidin Turan (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kağan Mehmet Usta | AK PARTİ | 109 | 51,7 |
| Zeynel Abidin Turan | YENİDEN REFAH | 55 | 26,1 |
| Mustafa Küçük | İYİ PARTİ | 28 | 13,3 |
| Ayan Özer | CHP | 16 | 7,6 |
| Cüneyt Yiğit | DP | 1 | 0,5 |
| Hamdi Tekdemir | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| - | Bağımsız | 1 | 0,5 |
İznik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 250, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %54,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,0 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 113 | 54,1 |
| YENİDEN REFAH | 46 | 22,0 |
| İYİ PARTİ | 29 | 13,9 |
| CHP | 15 | 7,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,0 |
| DSP | 1 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Ömerli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ömerli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 257, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %79,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 171 | 79,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 16,3 |
| Sinan Oğan | 8 | 3,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 257, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %81,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 183 | 81,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 19,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 257, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %54,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 118 | 54,9 |
| MHP | 26 | 12,1 |
| CHP | 21 | 9,8 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 7,4 |
| İYİ PARTİ | 15 | 7,0 |
| MEMLEKET | 4 | 1,9 |
| BBP | 3 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,9 |
| ANAP | 2 | 0,9 |
| Diğer (3) | 4 | 1,9 |