Sarıağıl Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)
Bursa ili İznik ilçesine bağlı Sarıağıl Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 181 kişi (TÜİK).
Sarıağıl Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sarıağıl Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sarıağıl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 181 kişidir. 2013 yılında 146 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,1 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Sarıağıl Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sarıağıl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 181 kişidir. 2013 yılında 146 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,0 arttı.
Sarıağıl Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sarıağıl Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 181 | 7,7 |
| 2021 | 168 | 2,4 |
| 2020 | 164 | 0,6 |
| 2019 | 163 | -5,2 |
| 2018 | 172 | 31,3 |
| 2017 | 131 | -2,2 |
| 2016 | 134 | -4,3 |
| 2015 | 140 | 2,2 |
| 2014 | 137 | -6,2 |
| 2013 | 146 | - |
Sarıağıl Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sarıağıl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sarıağıl Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 206, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %70,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 131 | 70,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 35 | 18,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 12 | 6,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 6 | 3,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,5 |
İznik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 206, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %66,1 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %12,9 ile Zeynel Abidin Turan (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kağan Mehmet Usta | AK PARTİ | 113 | 66,1 |
| Zeynel Abidin Turan | YENİDEN REFAH | 22 | 12,9 |
| Mustafa Küçük | İYİ PARTİ | 17 | 9,9 |
| Ayan Özer | CHP | 17 | 9,9 |
| Fatma Genç | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| - | Bağımsız | 1 | 0,6 |
İznik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 206, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %66,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 118 | 66,3 |
| CHP | 22 | 12,4 |
| İYİ PARTİ | 21 | 11,8 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 8,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Sarıağıl Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sarıağıl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 186, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %78,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 131 | 78,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 15,7 |
| Sinan Oğan | 7 | 4,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 186, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %77,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 130 | 77,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37 | 22,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 186, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %68,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 113 | 68,5 |
| CHP | 19 | 11,5 |
| İYİ PARTİ | 10 | 6,1 |
| MHP | 8 | 4,8 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 4,2 |
| MİLLET | 2 | 1,2 |
| HAK-PAR | 1 | 0,6 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |