Abdullahpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Abdullahpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.151 kişi (TÜİK).
Abdullahpaşa Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Abdullahpaşa Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Abdullahpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.151 kişidir. 2007 yılında 1.030 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,3 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Abdullahpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Abdullahpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.151 kişidir. 2007 yılında 1.030 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,7 arttı.
Abdullahpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Abdullahpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.151 | 4,9 |
| 2021 | 1.097 | -3,6 |
| 2020 | 1.138 | 3,5 |
| 2019 | 1.100 | -1,3 |
| 2018 | 1.115 | 2,5 |
| 2017 | 1.088 | -0,7 |
| 2016 | 1.096 | 4,6 |
| 2015 | 1.048 | 1,0 |
| 2014 | 1.038 | 2,9 |
| 2013 | 1.009 | -0,7 |
| 2012 | 1.016 | 3,4 |
| 2011 | 983 | -2,8 |
| 2010 | 1.011 | -0,6 |
| 2009 | 1.017 | -0,5 |
| 2008 | 1.022 | -0,8 |
| 2007 | 1.030 | - |
Abdullahpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Abdullahpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Abdullahpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 898, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %57,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %24,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 411 | 57,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 173 | 24,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 72 | 10,0 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 25 | 3,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 22 | 3,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 3 | 0,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 0,4 |
| Ayhan Keser | TKP | 2 | 0,3 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 898, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %35,3 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,7 ile Gönül Avil (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 254 | 35,3 |
| Gönül Avil | CHP | 214 | 29,7 |
| Ali Özkan | AK PARTİ | 164 | 22,8 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 26 | 3,6 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 23 | 3,2 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 11 | 1,5 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 9 | 1,2 |
| Muammer Altun | SAADET | 6 | 0,8 |
| Mehmet Eren | HÜDA PAR | 4 | 0,6 |
| Ali İhsan Kardeş | Bağımsız | 4 | 0,6 |
| Diğer (3) | 5 | 0,7 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 898, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %33,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 243 | 33,9 |
| İYİ PARTİ | 214 | 29,9 |
| AK PARTİ | 156 | 21,8 |
| DEM Parti | 26 | 3,6 |
| YENİDEN REFAH | 25 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 22 | 3,1 |
| DEVA PARTİSİ | 8 | 1,1 |
| SAADET | 7 | 1,0 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,4 |
| DP | 3 | 0,4 |
| Diğer (6) | 9 | 1,3 |
Abdullahpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Abdullahpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 907, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %58,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %34,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 469 | 58,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 275 | 34,0 |
| Sinan Oğan | 64 | 7,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 908, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %66,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %33,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 519 | 66,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 266 | 33,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 907, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %32,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 256 | 32,0 |
| AK PARTİ | 191 | 23,9 |
| İYİ PARTİ | 164 | 20,5 |
| MHP | 49 | 6,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 47 | 5,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 30 | 3,8 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 1,8 |
| MEMLEKET | 12 | 1,5 |
| BBP | 6 | 0,8 |
| TİP | 6 | 0,8 |
| Diğer (9) | 15 | 1,9 |