Aydınpınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı Aydınpınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.013 kişi (TÜİK).
Aydınpınar Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Aydınpınar Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Aydınpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.013 kişidir. 2013 yılında 653 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %55,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,8 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Aydınpınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Aydınpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.013 kişidir. 2013 yılında 653 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %55,1 arttı.
Aydınpınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Aydınpınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.013 | -0,9 |
| 2021 | 1.022 | 8,1 |
| 2020 | 945 | 7,6 |
| 2019 | 878 | 8,3 |
| 2018 | 811 | 17,7 |
| 2017 | 689 | 0,3 |
| 2016 | 687 | -3,0 |
| 2015 | 708 | 2,9 |
| 2014 | 688 | 5,4 |
| 2013 | 653 | - |
Aydınpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aydınpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Aydınpınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 827, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %64,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %29,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 431 | 64,3 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 200 | 29,9 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 13 | 1,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 9 | 1,3 |
| Hasan Aydın | BTP | 7 | 1,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 0,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 0,5 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 2 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 827, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %60,8 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı, ikinci sırada %29,6 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Deniz Dalgıç | CHP | 409 | 60,8 |
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 199 | 29,6 |
| Ömer Battal | BTP | 22 | 3,3 |
| Mehmet Levent Sevik | ZAFER PARTİSİ | 17 | 2,5 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 15 | 2,2 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 4 | 0,6 |
| Enes Bayraktar | SAADET | 2 | 0,3 |
| Heybet Arslan | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Betül Uruk | DSP | 1 | 0,1 |
| Fatih Akkoyun | DP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 827, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %60,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 409 | 60,6 |
| AK PARTİ | 193 | 28,6 |
| İYİ PARTİ | 23 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 23 | 3,4 |
| BTP | 9 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 0,7 |
| SAADET | 3 | 0,4 |
| DEM Parti | 2 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,8 |
Aydınpınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Aydınpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 816, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %62,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %32,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 476 | 62,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 248 | 32,6 |
| Sinan Oğan | 34 | 4,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 816, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %65,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %34,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 481 | 65,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 255 | 34,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 816, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %42,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 324 | 42,6 |
| AK PARTİ | 189 | 24,9 |
| İYİ PARTİ | 146 | 19,2 |
| MHP | 46 | 6,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 1,8 |
| MEMLEKET | 11 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 10 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 0,5 |
| GENÇPARTİ | 3 | 0,4 |
| HAK-PAR | 2 | 0,3 |
| Diğer (5) | 6 | 0,8 |