Evciler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı Evciler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 211 kişi (TÜİK).
Evciler Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Evciler Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Evciler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 211 kişidir. 2013 yılında 299 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,7 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Evciler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Evciler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 211 kişidir. 2013 yılında 299 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,4 azaldı.
Evciler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Evciler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 211 | -0,9 |
| 2021 | 213 | -6,6 |
| 2020 | 228 | 2,2 |
| 2019 | 223 | -6,7 |
| 2018 | 239 | -5,5 |
| 2017 | 253 | -7,0 |
| 2016 | 272 | -2,9 |
| 2015 | 280 | -5,4 |
| 2014 | 296 | -1,0 |
| 2013 | 299 | - |
Evciler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Evciler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Evciler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 183, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %50,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 74 | 50,7 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 52 | 35,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 6 | 4,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 2,7 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 3 | 2,0 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 2 | 1,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| Selma Gürkan | EMEP | 2 | 1,4 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,7 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 183, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %54,7 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,5 ile Deniz Dalgıç (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 75 | 54,7 |
| Deniz Dalgıç | CHP | 50 | 36,5 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 6 | 4,4 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 2 | 1,5 |
| Mehmet Levent Sevik | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| Fatih Akkoyun | DP | 1 | 0,7 |
| Hasan Aynalı | AP | 1 | 0,7 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 183, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %54,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 71 | 54,2 |
| CHP | 45 | 34,4 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 5,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| SAADET | 2 | 1,5 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,8 |
| BTP | 1 | 0,8 |
| DP | 1 | 0,8 |
Evciler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Evciler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 186, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %71,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 112 | 71,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 40 | 25,5 |
| Sinan Oğan | 5 | 3,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 186, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %76,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 119 | 76,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 23,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 186, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %58,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 88 | 58,7 |
| İYİ PARTİ | 21 | 14,0 |
| MHP | 15 | 10,0 |
| CHP | 14 | 9,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| TKP | 1 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| AP | 1 | 0,7 |