Halitpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı Halitpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 16.050 kişi (TÜİK).
Halitpaşa Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Halitpaşa Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Halitpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 16.050 kişidir. 2007 yılında 6.565 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %144,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,5 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Halitpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Halitpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 16.050 kişidir. 2007 yılında 6.565 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %144,5 arttı.
Halitpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Halitpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 16.050 | 4,0 |
| 2021 | 15.436 | 3,1 |
| 2020 | 14.965 | 6,4 |
| 2019 | 14.063 | 6,4 |
| 2018 | 13.218 | 2,4 |
| 2017 | 12.909 | 12,4 |
| 2016 | 11.487 | 9,9 |
| 2015 | 10.454 | 6,6 |
| 2014 | 9.809 | 8,5 |
| 2013 | 9.042 | 7,1 |
| 2012 | 8.445 | 5,8 |
| 2011 | 7.980 | 5,5 |
| 2010 | 7.562 | 4,9 |
| 2009 | 7.207 | 2,9 |
| 2008 | 7.005 | 6,7 |
| 2007 | 6.565 | - |
Halitpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Halitpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Halitpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.327, sandığa gidenlerin oranı %78,2. En çok oyu %66,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %27,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 6.774 | 66,5 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 2.800 | 27,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 194 | 1,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 120 | 1,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 104 | 1,0 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 28 | 0,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 28 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 27 | 0,3 |
| Selma Gürkan | EMEP | 20 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 15 | 0,1 |
| Diğer (13) | 75 | 0,8 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.327, sandığa gidenlerin oranı %78,1. En çok oyu %61,5 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı, ikinci sırada %30,8 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Deniz Dalgıç | CHP | 6.248 | 61,5 |
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 3.130 | 30,8 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 257 | 2,5 |
| Mehmet Levent Sevik | ZAFER PARTİSİ | 216 | 2,1 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 93 | 0,9 |
| Enes Bayraktar | SAADET | 35 | 0,3 |
| Ömer Battal | BTP | 34 | 0,3 |
| Heybet Arslan | MEMLEKET | 30 | 0,3 |
| Zilan Günay | DEM Parti | 28 | 0,3 |
| Fırat Can Güngör | TKP | 17 | 0,2 |
| Diğer (9) | 75 | 0,8 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 13.327, sandığa gidenlerin oranı %78,1. En çok oyu %59,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 6.037 | 59,5 |
| AK PARTİ | 2.911 | 28,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 360 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 300 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 123 | 1,2 |
| DEM Parti | 60 | 0,6 |
| TİP | 58 | 0,6 |
| MEMLEKET | 56 | 0,6 |
| BTP | 47 | 0,5 |
| SAADET | 42 | 0,4 |
| Diğer (12) | 154 | 1,5 |
Halitpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Halitpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.035, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %64,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %29,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.457 | 64,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.392 | 29,2 |
| Sinan Oğan | 721 | 6,2 |
| Muharrem İnce | 51 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.042, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %68,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %31,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.810 | 68,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.527 | 31,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.035, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %44,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 5.170 | 44,5 |
| AK PARTİ | 2.568 | 22,1 |
| İYİ PARTİ | 2.010 | 17,3 |
| MHP | 572 | 4,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 390 | 3,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 223 | 1,9 |
| MEMLEKET | 185 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 164 | 1,4 |
| BBP | 46 | 0,4 |
| GENÇPARTİ | 43 | 0,4 |
| Diğer (13) | 139 | 1,2 |