Hasanbey Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı Hasanbey Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 4.004 kişi (TÜİK).
Hasanbey Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hasanbey Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hasanbey Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.004 kişidir. 2007 yılında 4.224 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %5,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,0 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hasanbey Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hasanbey Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.004 kişidir. 2007 yılında 4.224 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %5,2 azaldı.
Hasanbey Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hasanbey Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 4.004 | -0,3 |
| 2021 | 4.017 | -0,4 |
| 2020 | 4.035 | -0,2 |
| 2019 | 4.043 | 2,0 |
| 2018 | 3.962 | 0,9 |
| 2017 | 3.928 | 0,8 |
| 2016 | 3.896 | 3,5 |
| 2015 | 3.764 | 1,0 |
| 2014 | 3.727 | 4,0 |
| 2013 | 3.584 | -2,4 |
| 2012 | 3.672 | 0,3 |
| 2011 | 3.660 | -0,5 |
| 2010 | 3.677 | -1,8 |
| 2009 | 3.743 | -4,4 |
| 2008 | 3.914 | -7,3 |
| 2007 | 4.224 | - |
Hasanbey Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hasanbey Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hasanbey Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.203, sandığa gidenlerin oranı %81,7. En çok oyu %56,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %36,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.434 | 56,9 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 908 | 36,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 42 | 1,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 33 | 1,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 27 | 1,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 21 | 0,8 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 17 | 0,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 8 | 0,3 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 4 | 0,2 |
| Diğer (10) | 21 | 0,8 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.203, sandığa gidenlerin oranı %81,7. En çok oyu %51,0 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı, ikinci sırada %39,4 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Deniz Dalgıç | CHP | 1.285 | 51,0 |
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 993 | 39,4 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 76 | 3,0 |
| Mehmet Levent Sevik | ZAFER PARTİSİ | 43 | 1,7 |
| Enes Bayraktar | SAADET | 31 | 1,2 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 24 | 0,9 |
| Zilan Günay | DEM Parti | 12 | 0,5 |
| Mine Norşon | DEVA PARTİSİ | 9 | 0,4 |
| Heybet Arslan | MEMLEKET | 8 | 0,3 |
| Ömer Battal | BTP | 7 | 0,3 |
| Diğer (8) | 32 | 1,3 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.203, sandığa gidenlerin oranı %81,7. En çok oyu %50,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.256 | 50,1 |
| AK PARTİ | 908 | 36,2 |
| İYİ PARTİ | 83 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 74 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 31 | 1,2 |
| SAADET | 26 | 1,0 |
| DEM Parti | 20 | 0,8 |
| DSP | 19 | 0,8 |
| MEMLEKET | 18 | 0,7 |
| TİP | 18 | 0,7 |
| Diğer (11) | 52 | 2,1 |
Hasanbey Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hasanbey Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.204, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %53,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.517 | 53,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.123 | 39,3 |
| Sinan Oğan | 202 | 7,1 |
| Muharrem İnce | 14 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.206, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %58,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.615 | 58,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.157 | 41,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.204, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %35,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.015 | 35,8 |
| AK PARTİ | 849 | 29,9 |
| İYİ PARTİ | 422 | 14,9 |
| MHP | 175 | 6,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 102 | 3,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 75 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 60 | 2,1 |
| MEMLEKET | 47 | 1,7 |
| BBP | 16 | 0,6 |
| GENÇPARTİ | 10 | 0,3 |
| Diğer (8) | 40 | 1,4 |