Şükrüçavuş Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı Şükrüçavuş Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 4.024 kişi (TÜİK).
Şükrüçavuş Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şükrüçavuş Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şükrüçavuş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.024 kişidir. 2007 yılında 3.480 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %15,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,4 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Şükrüçavuş Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şükrüçavuş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.024 kişidir. 2007 yılında 3.480 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %15,6 arttı.
Şükrüçavuş Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Şükrüçavuş Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 4.024 | 0,1 |
| 2021 | 4.018 | -1,2 |
| 2020 | 4.067 | -0,6 |
| 2019 | 4.091 | 1,1 |
| 2018 | 4.045 | -0,0 |
| 2017 | 4.047 | -0,4 |
| 2016 | 4.065 | 1,2 |
| 2015 | 4.016 | 3,9 |
| 2014 | 3.865 | 0,9 |
| 2013 | 3.830 | 3,8 |
| 2012 | 3.691 | 3,6 |
| 2011 | 3.562 | -0,8 |
| 2010 | 3.592 | 3,6 |
| 2009 | 3.467 | 2,0 |
| 2008 | 3.398 | -2,4 |
| 2007 | 3.480 | - |
Şükrüçavuş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şükrüçavuş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şükrüçavuş Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.214, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %52,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %40,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.364 | 52,4 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.054 | 40,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 46 | 1,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 42 | 1,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 37 | 1,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 18 | 0,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 11 | 0,4 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 6 | 0,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 4 | 0,1 |
| Diğer (8) | 16 | 0,6 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.214, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %47,4 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı, ikinci sırada %44,1 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Deniz Dalgıç | CHP | 1.228 | 47,4 |
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 1.143 | 44,1 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 75 | 2,9 |
| Mehmet Levent Sevik | ZAFER PARTİSİ | 40 | 1,5 |
| Enes Bayraktar | SAADET | 32 | 1,2 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 29 | 1,1 |
| Ömer Battal | BTP | 10 | 0,4 |
| Zilan Günay | DEM Parti | 7 | 0,3 |
| Heybet Arslan | MEMLEKET | 6 | 0,2 |
| Mine Norşon | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,2 |
| Diğer (7) | 15 | 0,6 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.214, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %46,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %41,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.197 | 46,3 |
| AK PARTİ | 1.080 | 41,8 |
| İYİ PARTİ | 87 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 72 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 43 | 1,7 |
| MEMLEKET | 16 | 0,6 |
| DEM Parti | 16 | 0,6 |
| SAADET | 14 | 0,5 |
| BTP | 9 | 0,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 8 | 0,3 |
| Diğer (11) | 45 | 1,8 |
Şükrüçavuş Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şükrüçavuş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.277, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %50,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.494 | 50,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.283 | 43,4 |
| Sinan Oğan | 165 | 5,6 |
| Muharrem İnce | 14 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.280, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %55,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.592 | 55,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.287 | 44,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.277, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %34,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.003 | 34,0 |
| AK PARTİ | 977 | 33,2 |
| İYİ PARTİ | 414 | 14,1 |
| MHP | 199 | 6,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 96 | 3,3 |
| YENİDEN REFAH | 65 | 2,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 63 | 2,1 |
| MEMLEKET | 39 | 1,3 |
| AP | 13 | 0,4 |
| GENÇPARTİ | 8 | 0,3 |
| Diğer (9) | 38 | 1,3 |