Mütareke Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı Mütareke Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 646 kişi (TÜİK).
Mütareke Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mütareke Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mütareke Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 646 kişidir. 2007 yılında 827 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %21,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,7 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mütareke Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mütareke Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 646 kişidir. 2007 yılında 827 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %21,9 azaldı.
Mütareke Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mütareke Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 646 | -1,2 |
| 2021 | 654 | 1,9 |
| 2020 | 642 | 1,1 |
| 2019 | 635 | -1,2 |
| 2018 | 643 | 1,3 |
| 2017 | 635 | -0,6 |
| 2016 | 639 | -4,5 |
| 2015 | 669 | 1,8 |
| 2014 | 657 | -1,6 |
| 2013 | 668 | -6,4 |
| 2012 | 714 | -3,3 |
| 2011 | 738 | -3,4 |
| 2010 | 764 | -5,1 |
| 2009 | 805 | -2,4 |
| 2008 | 825 | -0,2 |
| 2007 | 827 | - |
Mütareke Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mütareke Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mütareke Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 538, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %65,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %28,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 309 | 65,3 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 134 | 28,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 11 | 2,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 6 | 1,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,2 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 538, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %59,7 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı, ikinci sırada %30,9 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Deniz Dalgıç | CHP | 276 | 59,7 |
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 143 | 30,9 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 24 | 5,2 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 6 | 1,3 |
| Mehmet Levent Sevik | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,1 |
| Heybet Arslan | MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| Mine Norşon | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Enes Bayraktar | SAADET | 2 | 0,4 |
| Betül Uruk | DSP | 1 | 0,2 |
| Erol Ayhan Sultanhisar | Bağımsız | 1 | 0,2 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 538, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %57,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 268 | 57,6 |
| AK PARTİ | 134 | 28,8 |
| İYİ PARTİ | 24 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,3 |
| TİP | 6 | 1,3 |
| BTP | 5 | 1,1 |
| SAADET | 3 | 0,7 |
| MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| DSP | 2 | 0,4 |
| Diğer (1) | 2 | 0,4 |
Mütareke Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mütareke Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 544, sandığa gidenlerin oranı %98,0. En çok oyu %63,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %30,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 333 | 63,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 160 | 30,5 |
| Sinan Oğan | 30 | 5,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 544, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %68,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %31,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 353 | 68,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 165 | 31,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 544, sandığa gidenlerin oranı %98,0. En çok oyu %44,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 231 | 44,3 |
| AK PARTİ | 116 | 22,3 |
| İYİ PARTİ | 82 | 15,7 |
| MHP | 28 | 5,4 |
| MEMLEKET | 13 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 2,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 8 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,1 |
| AP | 5 | 1,0 |
| BBP | 3 | 0,6 |
| Diğer (4) | 7 | 1,3 |