Dallıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Dallıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 157 kişi (TÜİK).
Dallıca Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dallıca Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dallıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 157 kişidir. 2013 yılında 131 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 5,524 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 157 |
Dallıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dallıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 157 kişidir. 2013 yılında 131 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,8 arttı.
Dallıca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Dallıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 157 | 4,7 |
| 2021 | 150 | 2,7 |
| 2020 | 146 | 0,0 |
| 2019 | 146 | -5,8 |
| 2018 | 155 | 9,9 |
| 2017 | 141 | 0,7 |
| 2016 | 140 | 3,7 |
| 2015 | 135 | -1,5 |
| 2014 | 137 | 4,6 |
| 2013 | 131 | - |
Dallıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dallıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dallıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 153, sandığa gidenlerin oranı %100,7. En çok oyu %53,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 76 | 53,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 50 | 35,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 2,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 4 | 2,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 2,8 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,7 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,7 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 153, sandığa gidenlerin oranı %100,7. En çok oyu %46,3 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %40,3 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 62 | 46,3 |
| Şükrü Erdem | CHP | 54 | 40,3 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 8 | 6,0 |
| Burak Çelik | SAADET | 3 | 2,2 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,5 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Necip Albayrak | BTP | 1 | 0,8 |
| Hayati İbiş | DP | 1 | 0,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 153, sandığa gidenlerin oranı %100,7. En çok oyu %45,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %38,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 61 | 45,9 |
| CHP | 51 | 38,4 |
| İYİ PARTİ | 9 | 6,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 2,3 |
| DP | 3 | 2,3 |
| SAADET | 2 | 1,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| DEM Parti | 1 | 0,8 |
Dallıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dallıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %78,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 97 | 78,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 13,0 |
| Sinan Oğan | 9 | 7,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %82,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 97 | 82,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 17,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %52,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 64 | 52,9 |
| MHP | 25 | 20,7 |
| İYİ PARTİ | 10 | 8,3 |
| CHP | 8 | 6,6 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,5 |
| BBP | 2 | 1,6 |
| HKP | 2 | 1,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| AB | 1 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Diğer (2) | 2 | 1,7 |