Taşpınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Taşpınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.332 kişi (TÜİK).
Taşpınar Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Taşpınar Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Taşpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.332 kişidir. 2013 yılında 1.418 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %90,3 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 9,5 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 1.332 |
Taşpınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Taşpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.332 kişidir. 2013 yılında 1.418 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,1 azaldı.
Taşpınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Taşpınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.332 | -1,6 |
| 2021 | 1.353 | -1,0 |
| 2020 | 1.367 | -1,7 |
| 2019 | 1.391 | 1,6 |
| 2018 | 1.369 | 1,0 |
| 2017 | 1.356 | 1,2 |
| 2016 | 1.340 | -1,7 |
| 2015 | 1.363 | -1,2 |
| 2014 | 1.380 | -2,7 |
| 2013 | 1.418 | - |
Taşpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Taşpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Taşpınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.173, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %87,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %7,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 638 | 87,9 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 53 | 7,3 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 11 | 1,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 9 | 1,2 |
| Selma Gürkan | EMEP | 3 | 0,4 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 3 | 0,4 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 2 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 0,1 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,1 |
| Diğer (4) | 4 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.173, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %90,3 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %5,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 623 | 90,3 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 41 | 5,9 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 10 | 1,4 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 8 | 1,2 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,3 |
| Necip Albayrak | BTP | 2 | 0,3 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 1 | 0,1 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,1 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 0,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.173, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %90,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %5,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 618 | 90,1 |
| MHP | 35 | 5,1 |
| DEVA PARTİSİ | 12 | 1,8 |
| İYİ PARTİ | 9 | 1,3 |
| BTP | 3 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,1 |
| TKP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Taşpınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Taşpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.022, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %97,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %1,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 948 | 97,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 15 | 1,6 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,3 |
| Sinan Oğan | 2 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.022, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %97,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %2,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 966 | 97,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 23 | 2,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.022, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %90,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %5,3 ile TİP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 868 | 90,1 |
| TİP | 51 | 5,3 |
| İYİ PARTİ | 15 | 1,6 |
| AK PARTİ | 12 | 1,2 |
| MHP | 5 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 5 | 0,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,2 |
| MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| BBP | 1 | 0,1 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,1 |