İncealipınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı İncealipınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 211 kişi (TÜİK).
İncealipınar Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İncealipınar Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İncealipınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 211 kişidir. 2013 yılında 252 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,151 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 211 |
İncealipınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İncealipınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 211 kişidir. 2013 yılında 252 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,3 azaldı.
İncealipınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İncealipınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 211 | 1,9 |
| 2021 | 207 | -2,4 |
| 2020 | 212 | -4,1 |
| 2019 | 221 | 0,9 |
| 2018 | 219 | 10,6 |
| 2017 | 198 | -7,9 |
| 2016 | 215 | -6,1 |
| 2015 | 229 | -6,1 |
| 2014 | 244 | -3,2 |
| 2013 | 252 | - |
İncealipınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İncealipınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İncealipınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %64,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 112 | 64,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 40 | 22,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 8 | 4,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 2,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 1,7 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 0,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,6 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %66,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %19,2 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 115 | 66,9 |
| Şükrü Erdem | CHP | 33 | 19,2 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 11 | 6,4 |
| Salim Demiray | DSP | 6 | 3,5 |
| Hayati İbiş | DP | 3 | 1,7 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Burak Çelik | SAADET | 1 | 0,6 |
| Rifat Narhın | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %68,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %17,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 117 | 68,8 |
| CHP | 29 | 17,1 |
| İYİ PARTİ | 6 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,9 |
| DP | 3 | 1,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,2 |
| BTP | 2 | 1,2 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| DSP | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 1,2 |
İncealipınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İncealipınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 198, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %85,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 149 | 85,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 12,0 |
| Sinan Oğan | 3 | 1,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 198, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %88,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 152 | 88,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 11,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 198, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %45,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %34,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 79 | 45,1 |
| AK PARTİ | 61 | 34,9 |
| İYİ PARTİ | 13 | 7,4 |
| CHP | 11 | 6,3 |
| GENÇPARTİ | 3 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,7 |
| MEMLEKET | 2 | 1,1 |
| TKP | 1 | 0,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |