Yenidere Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yenidere Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.261 kişi (TÜİK).
Yenidere Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenidere Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenidere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.261 kişidir. 2007 yılında 2.871 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %68,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 0,39 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 3.261 |
Yenidere Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenidere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.261 kişidir. 2007 yılında 2.871 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,6 arttı.
Yenidere Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yenidere Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.261 | -1,4 |
| 2021 | 3.308 | -2,6 |
| 2020 | 3.398 | -3,6 |
| 2019 | 3.525 | -2,2 |
| 2018 | 3.606 | -0,9 |
| 2017 | 3.639 | -1,2 |
| 2016 | 3.685 | 0,2 |
| 2015 | 3.676 | 13,9 |
| 2014 | 3.228 | 0,8 |
| 2013 | 3.202 | -1,0 |
| 2012 | 3.233 | -3,3 |
| 2011 | 3.342 | 3,3 |
| 2010 | 3.234 | 2,5 |
| 2009 | 3.154 | 3,4 |
| 2008 | 3.049 | 6,2 |
| 2007 | 2.871 | - |
Yenidere Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenidere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenidere Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.948, sandığa gidenlerin oranı %76,1. En çok oyu %78,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %11,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 993 | 78,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 148 | 11,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 53 | 4,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 18 | 1,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 9 | 0,7 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 9 | 0,7 |
| Nazif Kara | DP | 8 | 0,6 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 5 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,3 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 3 | 0,2 |
| Diğer (11) | 13 | 1,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.948, sandığa gidenlerin oranı %76,1. En çok oyu %68,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %13,6 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 848 | 68,2 |
| Şükrü Erdem | CHP | 169 | 13,6 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 144 | 11,6 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 16 | 1,3 |
| Burak Çelik | SAADET | 13 | 1,1 |
| Necip Albayrak | BTP | 9 | 0,7 |
| Hatice Güneri | HKP | 6 | 0,5 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 6 | 0,5 |
| Rifat Narhın | VATAN PARTİSİ | 6 | 0,5 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 5 | 0,4 |
| Diğer (7) | 22 | 1,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.948, sandığa gidenlerin oranı %76,1. En çok oyu %67,7 ile MHP aldı, ikinci sırada %13,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 842 | 67,7 |
| CHP | 165 | 13,3 |
| İYİ PARTİ | 138 | 11,1 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 1,5 |
| BTP | 9 | 0,7 |
| SAADET | 9 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 9 | 0,7 |
| DP | 8 | 0,6 |
| MEMLEKET | 7 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 6 | 0,5 |
| Diğer (9) | 32 | 2,6 |
Yenidere Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenidere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.965, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %94,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %4,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.582 | 94,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 70 | 4,2 |
| Sinan Oğan | 12 | 0,7 |
| Muharrem İnce | 8 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.970, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %94,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %5,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.586 | 94,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 88 | 5,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.965, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %86,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %4,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.438 | 86,7 |
| MHP | 70 | 4,2 |
| CHP | 46 | 2,8 |
| İYİ PARTİ | 30 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 0,7 |
| BBP | 7 | 0,4 |
| HAK-PAR | 6 | 0,4 |
| AB | 4 | 0,2 |
| MİLLET | 3 | 0,2 |
| GENÇPARTİ | 3 | 0,2 |
| Diğer (8) | 20 | 1,2 |