Orta Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Orta Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.480 kişi (TÜİK).
Orta Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Orta Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Orta Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.480 kişidir. 2007 yılında 3.276 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %24,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,7 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 8,333 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 2.480 |
Orta Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Orta Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.480 kişidir. 2007 yılında 3.276 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %24,3 azaldı.
Orta Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Orta Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.480 | 1,4 |
| 2021 | 2.445 | -1,6 |
| 2020 | 2.485 | -1,6 |
| 2019 | 2.526 | -3,3 |
| 2018 | 2.613 | -4,0 |
| 2017 | 2.722 | -2,7 |
| 2016 | 2.797 | -0,5 |
| 2015 | 2.811 | -5,3 |
| 2014 | 2.967 | -3,7 |
| 2013 | 3.081 | -2,1 |
| 2012 | 3.146 | -3,4 |
| 2011 | 3.258 | -4,1 |
| 2010 | 3.396 | -0,4 |
| 2009 | 3.409 | 5,1 |
| 2008 | 3.245 | -0,9 |
| 2007 | 3.276 | - |
Orta Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Orta Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Orta Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.806, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %47,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 632 | 47,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 527 | 39,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 50 | 3,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 45 | 3,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 16 | 1,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 14 | 1,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 12 | 0,9 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 10 | 0,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 8 | 0,6 |
| Nazif Kara | DP | 7 | 0,5 |
| Diğer (9) | 23 | 1,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.806, sandığa gidenlerin oranı %81,1. En çok oyu %41,7 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %37,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 536 | 41,7 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 478 | 37,2 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 116 | 9,0 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 60 | 4,7 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 14 | 1,1 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 12 | 0,9 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 11 | 0,9 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 10 | 0,8 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 10 | 0,8 |
| Burak Çelik | SAADET | 9 | 0,7 |
| Diğer (7) | 30 | 2,3 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.806, sandığa gidenlerin oranı %81,1. En çok oyu %37,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 472 | 37,4 |
| MHP | 471 | 37,3 |
| İYİ PARTİ | 131 | 10,4 |
| YENİDEN REFAH | 81 | 6,4 |
| DEVA PARTİSİ | 16 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 1,2 |
| SAADET | 14 | 1,1 |
| MEMLEKET | 13 | 1,0 |
| HÜDA PAR | 13 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 10 | 0,8 |
| Diğer (7) | 27 | 2,1 |
Orta Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Orta Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.775, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %68,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.030 | 68,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 383 | 25,3 |
| Sinan Oğan | 90 | 5,9 |
| Muharrem İnce | 11 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.777, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %70,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.046 | 70,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 444 | 29,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.775, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %46,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 694 | 46,0 |
| MHP | 324 | 21,5 |
| CHP | 180 | 11,9 |
| İYİ PARTİ | 137 | 9,1 |
| YENİDEN REFAH | 33 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 27 | 1,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 20 | 1,3 |
| MEMLEKET | 14 | 0,9 |
| GENÇPARTİ | 8 | 0,5 |
| TİP | 7 | 0,5 |
| Diğer (8) | 17 | 1,1 |