Çatalağıl Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Çatalağıl Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 178 kişi (TÜİK).
Çatalağıl Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çatalağıl Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çatalağıl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 178 kişidir. 2013 yılında 204 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %67,1 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çatalağıl Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çatalağıl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 178 kişidir. 2013 yılında 204 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,7 azaldı.
Çatalağıl Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çatalağıl Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 178 | 1,1 |
| 2021 | 176 | -12,4 |
| 2020 | 201 | 1,5 |
| 2019 | 198 | -4,8 |
| 2018 | 208 | 3,0 |
| 2017 | 202 | 5,2 |
| 2016 | 192 | -5,4 |
| 2015 | 203 | -1,0 |
| 2014 | 205 | 0,5 |
| 2013 | 204 | - |
Çatalağıl Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çatalağıl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çatalağıl Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 168, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %69,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %26,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 101 | 69,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 39 | 26,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 2,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 168, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %67,1 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %27,4 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 98 | 67,1 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 40 | 27,4 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 5 | 3,4 |
| Emrah Yurtseven | MEMLEKET | 3 | 2,0 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 168, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %64,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 95 | 64,6 |
| AK PARTİ | 45 | 30,6 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,7 |
| MEMLEKET | 2 | 1,4 |
| DEM Parti | 1 | 0,7 |
Çatalağıl Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çatalağıl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 161, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %50,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 78 | 50,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 58 | 37,7 |
| Sinan Oğan | 17 | 11,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 161, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %52,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 78 | 52,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 70 | 47,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 161, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %32,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 48 | 32,2 |
| AK PARTİ | 47 | 31,5 |
| İYİ PARTİ | 27 | 18,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 6,7 |
| MHP | 6 | 4,0 |
| MEMLEKET | 3 | 2,0 |
| BBP | 1 | 0,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| TİP | 1 | 0,7 |
| Diğer (3) | 3 | 2,0 |