Kızılcıklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Kızılcıklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 8.767 kişi (TÜİK).
Kızılcıklı Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kızılcıklı Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kızılcıklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.767 kişidir. 2007 yılında 4.485 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %95,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,1 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kızılcıklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kızılcıklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.767 kişidir. 2007 yılında 4.485 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %95,5 arttı.
Kızılcıklı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kızılcıklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 8.767 | 9,1 |
| 2021 | 8.038 | 9,0 |
| 2020 | 7.376 | 10,8 |
| 2019 | 6.656 | 8,2 |
| 2018 | 6.150 | 5,0 |
| 2017 | 5.858 | 4,1 |
| 2016 | 5.626 | 2,4 |
| 2015 | 5.494 | 4,1 |
| 2014 | 5.276 | 2,8 |
| 2013 | 5.133 | 1,2 |
| 2012 | 5.070 | 4,5 |
| 2011 | 4.850 | 1,6 |
| 2010 | 4.774 | 0,4 |
| 2009 | 4.753 | -0,1 |
| 2008 | 4.758 | 6,1 |
| 2007 | 4.485 | - |
Kızılcıklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kızılcıklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kızılcıklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.794, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %52,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %34,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 2.849 | 52,5 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.897 | 34,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 254 | 4,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 170 | 3,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 96 | 1,8 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 65 | 1,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 28 | 0,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 11 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 10 | 0,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 8 | 0,1 |
| Diğer (15) | 42 | 0,8 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.794, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %49,1 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %35,1 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 2.660 | 49,1 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 1.901 | 35,1 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 295 | 5,4 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 248 | 4,6 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 104 | 1,9 |
| Mazlum Taş | DEM Parti | 72 | 1,3 |
| Ömer Faruk Özdoğan | HÜDA PAR | 21 | 0,4 |
| Nilüfer Akçakoca Demir | DEVA PARTİSİ | 21 | 0,4 |
| Emrah Yurtseven | MEMLEKET | 20 | 0,4 |
| Erdal Yıldız | BTP | 16 | 0,3 |
| Diğer (9) | 60 | 1,1 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 6.794, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %46,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.489 | 46,1 |
| AK PARTİ | 1.856 | 34,4 |
| YENİDEN REFAH | 319 | 5,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 313 | 5,8 |
| İYİ PARTİ | 153 | 2,8 |
| DEM Parti | 84 | 1,6 |
| MEMLEKET | 28 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 25 | 0,5 |
| BTP | 22 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 22 | 0,4 |
| Diğer (13) | 89 | 1,6 |
Kızılcıklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kızılcıklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.307, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %45,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.622 | 45,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.567 | 44,8 |
| Sinan Oğan | 524 | 9,1 |
| Muharrem İnce | 19 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.308, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %50,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %50,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.786 | 50,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.784 | 50,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.307, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %35,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.016 | 35,3 |
| CHP | 1.565 | 27,4 |
| İYİ PARTİ | 788 | 13,8 |
| MHP | 408 | 7,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 276 | 4,8 |
| YENİDEN REFAH | 188 | 3,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 127 | 2,2 |
| TİP | 99 | 1,7 |
| MEMLEKET | 90 | 1,6 |
| BBP | 29 | 0,5 |
| Diğer (13) | 80 | 1,4 |