Konaklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Konaklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.077 kişi (TÜİK).
Konaklı Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Konaklı Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Konaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.077 kişidir. 2013 yılında 1.100 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %77,2 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Konaklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Konaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.077 kişidir. 2013 yılında 1.100 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,1 azaldı.
Konaklı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Konaklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.077 | -2,1 |
| 2021 | 1.100 | -1,1 |
| 2020 | 1.112 | -1,3 |
| 2019 | 1.127 | 0,5 |
| 2018 | 1.121 | 1,3 |
| 2017 | 1.107 | -1,9 |
| 2016 | 1.129 | 2,5 |
| 2015 | 1.102 | 0,8 |
| 2014 | 1.093 | -0,6 |
| 2013 | 1.100 | - |
Konaklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Konaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Konaklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 885, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %78,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %15,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 628 | 78,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 125 | 15,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 16 | 2,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 6 | 0,8 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 5 | 0,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 4 | 0,5 |
| Selma Gürkan | EMEP | 3 | 0,4 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,1 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 885, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %77,2 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %16,5 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 613 | 77,2 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 131 | 16,5 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 17 | 2,1 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 13 | 1,6 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 8 | 1,0 |
| Emrah Yurtseven | MEMLEKET | 3 | 0,4 |
| Feride Çınarkes | DSP | 3 | 0,4 |
| Erdal Yıldız | BTP | 2 | 0,2 |
| Ömer Faruk Özdoğan | HÜDA PAR | 2 | 0,2 |
| Hülya Kara | DP | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 885, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %80,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %12,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 640 | 80,0 |
| AK PARTİ | 103 | 12,9 |
| İYİ PARTİ | 20 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 1,8 |
| MEMLEKET | 6 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 0,8 |
| DSP | 3 | 0,4 |
| GELECEK PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| HKP | 2 | 0,2 |
| DP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Konaklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Konaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 859, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %71,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %23,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 576 | 71,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 192 | 23,8 |
| Sinan Oğan | 35 | 4,3 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 859, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %76,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %23,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 624 | 76,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 190 | 23,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 859, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %53,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 432 | 53,9 |
| AK PARTİ | 145 | 18,1 |
| İYİ PARTİ | 145 | 18,1 |
| MHP | 25 | 3,1 |
| MEMLEKET | 16 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 0,5 |
| TİP | 3 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| AP | 2 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 0,6 |