Ürünlü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Ürünlü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.313 kişi (TÜİK).
Ürünlü Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ürünlü Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ürünlü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.313 kişidir. 2007 yılında 1.023 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %28,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,0 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ürünlü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ürünlü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.313 kişidir. 2007 yılında 1.023 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %28,3 arttı.
Ürünlü Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ürünlü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.313 | -1,6 |
| 2021 | 1.334 | -11,8 |
| 2020 | 1.513 | -10,9 |
| 2019 | 1.699 | 5,7 |
| 2018 | 1.608 | 6,0 |
| 2017 | 1.517 | 2,7 |
| 2016 | 1.477 | -1,2 |
| 2015 | 1.495 | 3,9 |
| 2014 | 1.439 | 2,2 |
| 2013 | 1.408 | 8,0 |
| 2012 | 1.304 | 10,6 |
| 2011 | 1.179 | 8,2 |
| 2010 | 1.090 | 1,5 |
| 2009 | 1.074 | 0,2 |
| 2008 | 1.072 | 4,8 |
| 2007 | 1.023 | - |
Ürünlü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ürünlü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ürünlü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.118, sandığa gidenlerin oranı %69,8. En çok oyu %57,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %34,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 426 | 57,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 261 | 34,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 21 | 2,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 8 | 1,1 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 8 | 1,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,1 |
| Hasan Aydın | BTP | 3 | 0,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 0,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Selma Gürkan | EMEP | 2 | 0,3 |
| Diğer (5) | 6 | 0,8 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.118, sandığa gidenlerin oranı %69,8. En çok oyu %55,0 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %36,2 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 410 | 55,0 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 270 | 36,2 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 21 | 2,8 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 13 | 1,7 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,3 |
| Mazlum Taş | DEM Parti | 8 | 1,1 |
| Erdal Yıldız | BTP | 4 | 0,5 |
| Ömer Faruk Özdoğan | HÜDA PAR | 3 | 0,4 |
| Feride Çınarkes | DSP | 2 | 0,3 |
| Emrah Yurtseven | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Diğer (4) | 4 | 0,5 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.118, sandığa gidenlerin oranı %69,8. En çok oyu %54,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 404 | 54,4 |
| AK PARTİ | 260 | 35,0 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 2,8 |
| İYİ PARTİ | 19 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 1,8 |
| DEM Parti | 11 | 1,5 |
| MEMLEKET | 4 | 0,5 |
| BTP | 3 | 0,4 |
| GELECEK PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| DSP | 1 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,7 |
Ürünlü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ürünlü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.193, sandığa gidenlerin oranı %74,9. En çok oyu %52,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 461 | 52,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 347 | 39,7 |
| Sinan Oğan | 61 | 7,0 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.194, sandığa gidenlerin oranı %71,8. En çok oyu %54,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 458 | 54,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 385 | 45,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.193, sandığa gidenlerin oranı %74,9. En çok oyu %39,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 336 | 39,4 |
| CHP | 222 | 26,0 |
| İYİ PARTİ | 109 | 12,8 |
| MHP | 60 | 7,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 26 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 22 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 19 | 2,2 |
| GENÇPARTİ | 9 | 1,1 |
| MEMLEKET | 9 | 1,1 |
| TİP | 6 | 0,7 |
| Diğer (9) | 24 | 2,8 |