Altıntaş Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Altıntaş Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 518 kişi (TÜİK).
Altıntaş Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Altıntaş Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Altıntaş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 518 kişidir. 2013 yılında 695 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %67,8 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Altıntaş Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Altıntaş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 518 kişidir. 2013 yılında 695 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,5 azaldı.
Altıntaş Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Altıntaş Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 518 | -1,7 |
| 2021 | 527 | -2,6 |
| 2020 | 541 | -3,2 |
| 2019 | 559 | -0,7 |
| 2018 | 563 | -1,7 |
| 2017 | 573 | -5,6 |
| 2016 | 607 | -2,3 |
| 2015 | 621 | -10,1 |
| 2014 | 691 | -0,6 |
| 2013 | 695 | - |
Altıntaş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Altıntaş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Altıntaş Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 442, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %70,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %12,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 240 | 70,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 41 | 12,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 31 | 9,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 19 | 5,6 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,6 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,3 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 442, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %67,8 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %20,9 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 230 | 67,8 |
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 71 | 20,9 |
| Hüseyin Acar | YENİDEN REFAH | 17 | 5,0 |
| Vildan Koç | CHP | 6 | 1,8 |
| Sedat Mestan | Bağımsız | 6 | 1,8 |
| Emirhan Kayan | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| Yüksel Esen | DP | 2 | 0,6 |
| Ömer Din | SAADET | 2 | 0,6 |
| Songül Doğan | HKP | 1 | 0,3 |
| Tuncay Yont | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 442, sandığa gidenlerin oranı %85,8. En çok oyu %71,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 231 | 71,1 |
| İYİ PARTİ | 50 | 15,4 |
| YENİDEN REFAH | 25 | 7,7 |
| CHP | 11 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| DSP | 1 | 0,3 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| SAADET | 1 | 0,3 |
Altıntaş Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Altıntaş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 445, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %89,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 364 | 89,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27 | 6,7 |
| Sinan Oğan | 13 | 3,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 446, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %93,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 387 | 93,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27 | 6,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 445, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %71,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %9,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 293 | 71,8 |
| MHP | 37 | 9,1 |
| İYİ PARTİ | 21 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 3,7 |
| CHP | 13 | 3,2 |
| BBP | 4 | 1,0 |
| AP | 4 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,0 |
| HAK-PAR | 3 | 0,7 |
| AB | 3 | 0,7 |
| Diğer (4) | 4 | 1,0 |