Fevzipaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Fevzipaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.745 kişi (TÜİK).
Fevzipaşa Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Fevzipaşa Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Fevzipaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.745 kişidir. 2007 yılında 1.527 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,7 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Fevzipaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Fevzipaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.745 kişidir. 2007 yılında 1.527 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,3 arttı.
Fevzipaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Fevzipaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.745 | -2,7 |
| 2021 | 1.793 | 11,6 |
| 2020 | 1.607 | 8,1 |
| 2019 | 1.487 | -1,5 |
| 2018 | 1.510 | -2,3 |
| 2017 | 1.545 | 4,2 |
| 2016 | 1.483 | -0,1 |
| 2015 | 1.485 | 4,5 |
| 2014 | 1.421 | 0,6 |
| 2013 | 1.412 | -1,4 |
| 2012 | 1.432 | -2,4 |
| 2011 | 1.467 | 2,7 |
| 2010 | 1.429 | -3,2 |
| 2009 | 1.477 | -0,4 |
| 2008 | 1.483 | -2,9 |
| 2007 | 1.527 | - |
Fevzipaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Fevzipaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Fevzipaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.339, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %43,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 476 | 43,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 384 | 35,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 148 | 13,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 40 | 3,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 13 | 1,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 12 | 1,1 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 2 | 0,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,1 |
| Diğer (7) | 7 | 0,6 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.339, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %48,7 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,4 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 530 | 48,7 |
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 451 | 41,4 |
| Vildan Koç | CHP | 43 | 4,0 |
| Ömer Din | SAADET | 20 | 1,8 |
| Hüseyin Acar | YENİDEN REFAH | 16 | 1,5 |
| Sedat Mestan | Bağımsız | 16 | 1,5 |
| Muhammed Ufukcan Kaçmaz | ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,6 |
| Süleyman Dinç | BTP | 3 | 0,3 |
| Yüksel Esen | DP | 2 | 0,2 |
| Aslan İnceyürek | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,1 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.339, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %42,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %42,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 462 | 42,7 |
| İYİ PARTİ | 456 | 42,1 |
| CHP | 70 | 6,5 |
| YENİDEN REFAH | 37 | 3,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 25 | 2,3 |
| SAADET | 12 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 0,9 |
| BTP | 6 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,1 |
| DP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,2 |
Fevzipaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Fevzipaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.312, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %56,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 644 | 56,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 402 | 35,0 |
| Sinan Oğan | 97 | 8,4 |
| Muharrem İnce | 7 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.312, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %60,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 668 | 60,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 442 | 39,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.312, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %43,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 505 | 43,5 |
| İYİ PARTİ | 208 | 17,9 |
| CHP | 198 | 17,1 |
| MHP | 81 | 7,0 |
| YENİDEN REFAH | 54 | 4,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 44 | 3,8 |
| MEMLEKET | 9 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 9 | 0,8 |
| BBP | 8 | 0,7 |
| TİP | 8 | 0,7 |
| Diğer (8) | 30 | 2,6 |