Altıparmak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Altıparmak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.135 kişi (TÜİK).
Altıparmak Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Altıparmak Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Altıparmak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.135 kişidir. 2007 yılında 3.180 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %32,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,1 ile Erkan Aydın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Altıparmak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Altıparmak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.135 kişidir. 2007 yılında 3.180 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %32,9 azaldı.
Altıparmak Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Altıparmak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.135 | -5,5 |
| 2021 | 2.260 | -3,1 |
| 2020 | 2.333 | -5,3 |
| 2019 | 2.464 | -3,2 |
| 2018 | 2.546 | 1,0 |
| 2017 | 2.520 | -5,8 |
| 2016 | 2.674 | 1,5 |
| 2015 | 2.635 | 0,8 |
| 2014 | 2.613 | -6,1 |
| 2013 | 2.782 | -2,8 |
| 2012 | 2.863 | -3,0 |
| 2011 | 2.951 | -2,0 |
| 2010 | 3.010 | -4,0 |
| 2009 | 3.134 | -1,9 |
| 2008 | 3.195 | 0,5 |
| 2007 | 3.180 | - |
Altıparmak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Altıparmak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Altıparmak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.624, sandığa gidenlerin oranı %76,1. En çok oyu %62,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %29,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 757 | 62,8 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 352 | 29,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 32 | 2,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 26 | 2,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 10 | 0,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 9 | 0,8 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 4 | 0,3 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 4 | 0,3 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 3 | 0,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| Diğer (5) | 6 | 0,5 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.624, sandığa gidenlerin oranı %75,8. En çok oyu %60,1 ile Erkan Aydın (CHP) aldı, ikinci sırada %29,5 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erkan Aydın | CHP | 716 | 60,1 |
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 352 | 29,5 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 46 | 3,9 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 30 | 2,5 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 20 | 1,7 |
| Kerim Bulut | SAADET | 8 | 0,7 |
| Rıza Türkmendağ | VATAN PARTİSİ | 4 | 0,3 |
| Mehmet Seskir | DSP | 3 | 0,2 |
| Gül Pola | DEM Parti | 3 | 0,2 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| Diğer (6) | 7 | 0,6 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.624, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %58,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 697 | 58,6 |
| AK PARTİ | 349 | 29,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 55 | 4,6 |
| YENİDEN REFAH | 32 | 2,7 |
| İYİ PARTİ | 18 | 1,5 |
| SAADET | 9 | 0,8 |
| DEM Parti | 5 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,3 |
| Diğer (7) | 11 | 0,9 |
Altıparmak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Altıparmak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.651, sandığa gidenlerin oranı %88,1. En çok oyu %56,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 809 | 56,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 541 | 37,6 |
| Sinan Oğan | 84 | 5,8 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.651, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %61,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 869 | 61,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 538 | 38,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.651, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %35,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 513 | 35,9 |
| AK PARTİ | 404 | 28,2 |
| İYİ PARTİ | 227 | 15,9 |
| MHP | 77 | 5,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 59 | 4,1 |
| TİP | 31 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 27 | 1,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 23 | 1,6 |
| MEMLEKET | 20 | 1,4 |
| BBP | 12 | 0,8 |
| Diğer (8) | 24 | 1,7 |