Avdancık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Avdancık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 432 kişi (TÜİK).
Avdancık Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Avdancık Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Avdancık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 432 kişidir. 2013 yılında 399 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %69,4 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Avdancık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Avdancık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 432 kişidir. 2013 yılında 399 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,3 arttı.
Avdancık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Avdancık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 432 | 2,4 |
| 2021 | 422 | 1,7 |
| 2020 | 415 | 0,0 |
| 2019 | 415 | 1,2 |
| 2018 | 410 | -4,2 |
| 2017 | 428 | 1,2 |
| 2016 | 423 | 2,2 |
| 2015 | 414 | 0,2 |
| 2014 | 413 | 3,5 |
| 2013 | 399 | - |
Avdancık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Avdancık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Avdancık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 368, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %63,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 221 | 63,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 85 | 24,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 22 | 6,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 8 | 2,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 1,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 0,3 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,3 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 368, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %69,4 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,0 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 240 | 69,4 |
| Erkan Aydın | CHP | 76 | 22,0 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 15 | 4,3 |
| Kerim Bulut | SAADET | 4 | 1,2 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 3 | 0,9 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Cemil Bektaş | BTP | 1 | 0,3 |
| Önder Ersoy | DP | 1 | 0,3 |
| Hayati Pamuk | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 368, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %70,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 240 | 70,0 |
| CHP | 72 | 21,0 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 5,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,5 |
| İYİ PARTİ | 3 | 0,9 |
| SAADET | 2 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| ABP | 1 | 0,3 |
| BTP | 1 | 0,3 |
Avdancık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Avdancık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 339, sandığa gidenlerin oranı %97,9. En çok oyu %87,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 289 | 87,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 8,7 |
| Sinan Oğan | 14 | 4,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 339, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %89,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 293 | 89,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 10,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 339, sandığa gidenlerin oranı %97,9. En çok oyu %64,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 210 | 64,0 |
| MHP | 52 | 15,8 |
| CHP | 22 | 6,7 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 5,2 |
| İYİ PARTİ | 10 | 3,0 |
| GENÇPARTİ | 3 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| TİP | 2 | 0,6 |
| AP | 2 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |