Demirtaş Barbaros Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Demirtaş Barbaros Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 23.219 kişi (TÜİK).
Demirtaş Barbaros Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Demirtaş Barbaros Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Demirtaş Barbaros Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 23.219 kişidir. 2007 yılında 5.518 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %320,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,0 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Demirtaş Barbaros Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Demirtaş Barbaros Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 23.219 kişidir. 2007 yılında 5.518 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %320,8 arttı.
Demirtaş Barbaros Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Demirtaş Barbaros Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 23.219 | 3,7 |
| 2021 | 22.384 | 5,6 |
| 2020 | 21.203 | 5,4 |
| 2019 | 20.116 | 9,6 |
| 2018 | 18.349 | 10,8 |
| 2017 | 16.554 | 12,8 |
| 2016 | 14.673 | 16,5 |
| 2015 | 12.599 | 20,7 |
| 2014 | 10.438 | 18,1 |
| 2013 | 8.841 | 15,0 |
| 2012 | 7.689 | 8,1 |
| 2011 | 7.116 | 8,4 |
| 2010 | 6.566 | 13,7 |
| 2009 | 5.777 | 2,2 |
| 2008 | 5.654 | 2,5 |
| 2007 | 5.518 | - |
Demirtaş Barbaros Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Demirtaş Barbaros Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Demirtaş Barbaros Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 16.858, sandığa gidenlerin oranı %76,6. En çok oyu %43,2 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 5.393 | 43,2 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 5.256 | 42,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 862 | 6,9 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 271 | 2,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 223 | 1,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 151 | 1,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 148 | 1,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 29 | 0,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 27 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 18 | 0,1 |
| Diğer (15) | 103 | 0,8 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 16.858, sandığa gidenlerin oranı %76,5. En çok oyu %41,0 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,8 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 5.086 | 41,0 |
| Erkan Aydın | CHP | 4.804 | 38,8 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 1.031 | 8,3 |
| Kerim Bulut | SAADET | 520 | 4,2 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 344 | 2,8 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 190 | 1,5 |
| Gül Pola | DEM Parti | 170 | 1,4 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 51 | 0,4 |
| Cemil Bektaş | BTP | 42 | 0,3 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 37 | 0,3 |
| Diğer (8) | 115 | 0,9 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 16.858, sandığa gidenlerin oranı %76,6. En çok oyu %42,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 5.187 | 42,1 |
| CHP | 4.404 | 35,7 |
| YENİDEN REFAH | 1.085 | 8,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 491 | 4,0 |
| SAADET | 404 | 3,3 |
| İYİ PARTİ | 221 | 1,8 |
| DEM Parti | 204 | 1,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 66 | 0,5 |
| BTP | 47 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 45 | 0,4 |
| Diğer (11) | 175 | 1,4 |
Demirtaş Barbaros Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Demirtaş Barbaros Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 16.708, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %62,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.412 | 62,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.257 | 28,1 |
| Sinan Oğan | 1.393 | 9,2 |
| Muharrem İnce | 76 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 16.720, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %66,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.567 | 66,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.855 | 33,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 16.708, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %47,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 7.103 | 47,3 |
| CHP | 2.335 | 15,5 |
| İYİ PARTİ | 1.357 | 9,0 |
| MHP | 1.238 | 8,2 |
| YENİDEN REFAH | 872 | 5,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 680 | 4,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 522 | 3,5 |
| MEMLEKET | 268 | 1,8 |
| BBP | 135 | 0,9 |
| TİP | 119 | 0,8 |
| Diğer (15) | 280 | 1,9 |