Kükürtlü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Kükürtlü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 11.860 kişi (TÜİK).
Kükürtlü Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kükürtlü Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kükürtlü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11.860 kişidir. 2007 yılında 11.582 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %2,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %69,2 ile Erkan Aydın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kükürtlü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kükürtlü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11.860 kişidir. 2007 yılında 11.582 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %2,4 arttı.
Kükürtlü Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kükürtlü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 11.860 | 1,6 |
| 2021 | 11.678 | 1,7 |
| 2020 | 11.482 | -2,6 |
| 2019 | 11.786 | 0,7 |
| 2018 | 11.699 | 2,4 |
| 2017 | 11.424 | -1,0 |
| 2016 | 11.539 | 1,4 |
| 2015 | 11.382 | 2,8 |
| 2014 | 11.067 | 2,6 |
| 2013 | 10.787 | -1,4 |
| 2012 | 10.941 | -2,3 |
| 2011 | 11.202 | -1,7 |
| 2010 | 11.400 | 0,8 |
| 2009 | 11.315 | -2,2 |
| 2008 | 11.564 | -0,2 |
| 2007 | 11.582 | - |
Kükürtlü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kükürtlü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kükürtlü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 8.395, sandığa gidenlerin oranı %77,3. En çok oyu %71,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %20,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 4.525 | 71,1 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.294 | 20,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 174 | 2,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 110 | 1,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 108 | 1,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 28 | 0,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 27 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 26 | 0,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 15 | 0,2 |
| Ayhan Keser | TKP | 10 | 0,2 |
| Diğer (14) | 50 | 0,8 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 8.395, sandığa gidenlerin oranı %77,3. En çok oyu %69,2 ile Erkan Aydın (CHP) aldı, ikinci sırada %20,1 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erkan Aydın | CHP | 4.376 | 69,2 |
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 1.273 | 20,1 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 238 | 3,8 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 139 | 2,2 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 115 | 1,8 |
| Kerim Bulut | SAADET | 34 | 0,5 |
| Gül Pola | DEM Parti | 30 | 0,5 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 26 | 0,4 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 21 | 0,3 |
| Cemil Bektaş | BTP | 20 | 0,3 |
| Diğer (8) | 53 | 0,8 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 8.395, sandığa gidenlerin oranı %77,3. En çok oyu %66,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %19,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 4.177 | 66,0 |
| AK PARTİ | 1.237 | 19,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 343 | 5,4 |
| İYİ PARTİ | 148 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 143 | 2,3 |
| SAADET | 47 | 0,7 |
| DEM Parti | 45 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 30 | 0,5 |
| BTP | 25 | 0,4 |
| TİP | 23 | 0,4 |
| Diğer (11) | 108 | 1,7 |
Kükürtlü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kükürtlü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.596, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %68,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %25,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.317 | 68,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.019 | 25,9 |
| Sinan Oğan | 453 | 5,8 |
| Muharrem İnce | 20 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.602, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %72,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %27,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.505 | 72,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.076 | 27,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.596, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %47,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %19,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.666 | 47,0 |
| AK PARTİ | 1.498 | 19,2 |
| İYİ PARTİ | 1.357 | 17,4 |
| MHP | 305 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 226 | 2,9 |
| TİP | 208 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 135 | 1,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 135 | 1,7 |
| MEMLEKET | 68 | 0,9 |
| BBP | 53 | 0,7 |
| Diğer (14) | 89 | 1,2 |