Mollafenari Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Mollafenari Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 5.981 kişi (TÜİK).
Mollafenari Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mollafenari Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mollafenari Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 5.981 kişidir. 2007 yılında 7.927 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %24,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,2 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Mollafenari Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mollafenari Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 5.981 kişidir. 2007 yılında 7.927 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %24,5 azaldı.
Mollafenari Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mollafenari Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 5.981 | -2,2 |
| 2021 | 6.115 | -3,9 |
| 2020 | 6.366 | -1,0 |
| 2019 | 6.432 | -1,5 |
| 2018 | 6.533 | -2,8 |
| 2017 | 6.720 | -2,8 |
| 2016 | 6.912 | -1,0 |
| 2015 | 6.985 | -3,3 |
| 2014 | 7.225 | -3,6 |
| 2013 | 7.494 | -3,0 |
| 2012 | 7.722 | -3,6 |
| 2011 | 8.008 | -1,4 |
| 2010 | 8.125 | -1,3 |
| 2009 | 8.232 | 1,8 |
| 2008 | 8.090 | 2,1 |
| 2007 | 7.927 | - |
Mollafenari Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mollafenari Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mollafenari Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.618, sandığa gidenlerin oranı %75,2. En çok oyu %51,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.678 | 51,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.129 | 34,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 233 | 7,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 72 | 2,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 66 | 2,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 29 | 0,9 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,2 |
| Mahmut Bayram | DSP | 6 | 0,2 |
| Selma Gürkan | EMEP | 5 | 0,1 |
| Nazif Kara | DP | 5 | 0,1 |
| Diğer (10) | 24 | 0,7 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.618, sandığa gidenlerin oranı %75,1. En çok oyu %50,2 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,6 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 1.642 | 50,2 |
| Erkan Aydın | CHP | 1.097 | 33,6 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 263 | 8,1 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 76 | 2,3 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 70 | 2,1 |
| Kerim Bulut | SAADET | 34 | 1,0 |
| Mehmet Seskir | DSP | 18 | 0,6 |
| Cemil Bektaş | BTP | 18 | 0,6 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 11 | 0,3 |
| Önder Ersoy | DP | 8 | 0,2 |
| Diğer (8) | 31 | 0,9 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 4.618, sandığa gidenlerin oranı %75,2. En çok oyu %52,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.688 | 52,0 |
| CHP | 994 | 30,6 |
| YENİDEN REFAH | 268 | 8,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 97 | 3,0 |
| İYİ PARTİ | 85 | 2,6 |
| SAADET | 35 | 1,1 |
| BTP | 18 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 7 | 0,2 |
| DEM Parti | 7 | 0,2 |
| DP | 7 | 0,2 |
| Diğer (10) | 40 | 1,2 |
Mollafenari Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mollafenari Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.670, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %71,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.842 | 71,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 829 | 20,7 |
| Sinan Oğan | 300 | 7,5 |
| Muharrem İnce | 29 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.674, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %74,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.919 | 74,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 978 | 25,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.670, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %56,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.227 | 56,1 |
| CHP | 535 | 13,5 |
| MHP | 350 | 8,8 |
| İYİ PARTİ | 254 | 6,4 |
| YENİDEN REFAH | 182 | 4,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 165 | 4,2 |
| BBP | 44 | 1,1 |
| MEMLEKET | 42 | 1,1 |
| TİP | 28 | 0,7 |
| GENÇPARTİ | 26 | 0,7 |
| Diğer (13) | 73 | 1,8 |