Bağlaraltı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yıldırım, Bursa)
Bursa ili Yıldırım ilçesine bağlı Bağlaraltı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 18.223 kişi (TÜİK).
Bağlaraltı Mahallesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bağlaraltı Mahallesi'nin haritası, Yıldırım ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bağlaraltı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 18.223 kişidir. 2007 yılında 11.110 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %64,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,6 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Bağlaraltı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bağlaraltı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 18.223 kişidir. 2007 yılında 11.110 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %64,0 arttı.
Bağlaraltı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Bağlaraltı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 18.223 | -0,4 |
| 2021 | 18.301 | -1,4 |
| 2020 | 18.555 | -0,1 |
| 2019 | 18.569 | 1,1 |
| 2018 | 18.363 | -0,7 |
| 2017 | 18.486 | 1,9 |
| 2016 | 18.136 | 1,2 |
| 2015 | 17.915 | 1,8 |
| 2014 | 17.593 | 2,8 |
| 2013 | 17.113 | 4,7 |
| 2012 | 16.341 | 4,3 |
| 2011 | 15.667 | 9,8 |
| 2010 | 14.269 | 13,4 |
| 2009 | 12.581 | 8,8 |
| 2008 | 11.562 | 4,1 |
| 2007 | 11.110 | - |
Bağlaraltı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bağlaraltı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bağlaraltı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.339, sandığa gidenlerin oranı %75,7. En çok oyu %43,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %41,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 4.267 | 43,8 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 4.074 | 41,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 490 | 5,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 268 | 2,8 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 182 | 1,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 139 | 1,4 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 119 | 1,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 98 | 1,0 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 18 | 0,2 |
| Osman Tohumcu | Bağımsız | 16 | 0,2 |
| Diğer (16) | 76 | 0,8 |
Yıldırım Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.339, sandığa gidenlerin oranı %75,7. En çok oyu %44,6 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,4 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oktay Yılmaz | AK PARTİ | 4.324 | 44,6 |
| Mehmet Önder Mutlu | CHP | 3.529 | 36,4 |
| Nimetullah Narman | YENİDEN REFAH | 594 | 6,1 |
| Ferit Gürsoy | ZAFER PARTİSİ | 445 | 4,6 |
| Mahkum Taş | DEM Parti | 246 | 2,5 |
| Ayhan Özbek | İYİ PARTİ | 221 | 2,3 |
| Abdullah Kocamaz | SAADET | 123 | 1,3 |
| Fethullah Özsoy | HÜDA PAR | 39 | 0,4 |
| Ferhat Yıldırım | DEVA PARTİSİ | 38 | 0,4 |
| İlker Kılıç | MEMLEKET | 26 | 0,3 |
| Diğer (11) | 116 | 1,2 |
Yıldırım Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 13.339, sandığa gidenlerin oranı %75,7. En çok oyu %42,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.105 | 42,4 |
| CHP | 3.475 | 35,9 |
| YENİDEN REFAH | 653 | 6,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 491 | 5,1 |
| DEM Parti | 280 | 2,9 |
| İYİ PARTİ | 262 | 2,7 |
| SAADET | 151 | 1,6 |
| DEVA PARTİSİ | 45 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 40 | 0,4 |
| MEMLEKET | 31 | 0,3 |
| Diğer (13) | 139 | 1,4 |
Bağlaraltı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bağlaraltı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.412, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %54,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.439 | 54,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.521 | 37,9 |
| Sinan Oğan | 925 | 7,8 |
| Muharrem İnce | 46 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.421, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %57,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.578 | 57,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.914 | 42,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.412, sandığa gidenlerin oranı %90,4. En çok oyu %40,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.795 | 40,3 |
| CHP | 2.526 | 21,2 |
| İYİ PARTİ | 1.305 | 11,0 |
| MHP | 1.053 | 8,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 760 | 6,4 |
| YENİDEN REFAH | 488 | 4,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 485 | 4,1 |
| MEMLEKET | 166 | 1,4 |
| BBP | 80 | 0,7 |
| GENÇPARTİ | 34 | 0,3 |
| Diğer (12) | 113 | 0,9 |