Mehmet Nesih Özmen Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güngören, Istanbul)
Istanbul ili Güngören ilçesine bağlı Mehmet Nesih Özmen Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2025 yılında 7.552 kişi (TÜİK).
Mehmet Nesih Özmen Mahallesi, Istanbul ilinin Güngören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mehmet Nesih Özmen Mahallesi'nin haritası, Güngören ilçesi ve Istanbul ili içindeki konumu, 2007–2025 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mehmet Nesih Özmen Mahallesi'nin nüfusu 2025 yılında 7.552 kişidir. 2007 yılında 10.180 olan nüfus, 2007–2025 döneminde %25,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,0 ile Yüksel Yalçın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mehmet Nesih Özmen Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mehmet Nesih Özmen Mahallesi'nin nüfusu 2025 yılında 7.552 kişidir. 2007 yılında 10.180 olan nüfus, 2007–2025 döneminde %25,8 azaldı.
Mehmet Nesih Özmen Mahallesi nüfus grafiği (2007–2025)
Yıllara göre Mehmet Nesih Özmen Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2025 | 7.552 | -10,0 |
| 2024 | 8.389 | -1,6 |
| 2023 | 8.526 | -6,1 |
| 2022 | 9.076 | -2,2 |
| 2021 | 9.278 | -1,7 |
| 2020 | 9.440 | -4,0 |
| 2019 | 9.837 | -1,5 |
| 2018 | 9.989 | -1,9 |
| 2017 | 10.184 | -0,7 |
| 2016 | 10.252 | 1,4 |
| 2015 | 10.111 | 0,9 |
| 2014 | 10.024 | -0,6 |
| 2013 | 10.088 | 0,2 |
| 2012 | 10.068 | -1,4 |
| 2011 | 10.211 | -0,1 |
| 2010 | 10.217 | -1,4 |
| 2009 | 10.364 | 1,4 |
| 2008 | 10.223 | 0,4 |
| 2007 | 10.180 | - |
Mehmet Nesih Özmen Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mehmet Nesih Özmen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mehmet Nesih Özmen Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.450, sandığa gidenlerin oranı %81,4. En çok oyu %58,1 ile Ekrem İmamoğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %33,8 ile Murat Kurum (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ekrem İmamoğlu | CHP | 2.965 | 58,1 |
| Murat Kurum | AK PARTİ | 1.724 | 33,8 |
| Meral Danış Beştaş | DEM Parti | 119 | 2,3 |
| Mehmet Altınöz | YENİDEN REFAH | 100 | 2,0 |
| Azmi Karamahmutoğlu | ZAFER PARTİSİ | 84 | 1,6 |
| Birol Aydın | SAADET | 29 | 0,6 |
| Mehmet Satuk Buğra Kavuncu | İYİ PARTİ | 25 | 0,5 |
| Orhan Gökdemir | TKP | 10 | 0,2 |
| Cihan Erdoğanyılmaz | BTP | 10 | 0,2 |
| Emre Berk Hacıgüzeller | MEMLEKET | 6 | 0,1 |
| Diğer (14) | 30 | 0,6 |
Güngören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.450, sandığa gidenlerin oranı %81,4. En çok oyu %49,0 ile Yüksel Yalçın (CHP) aldı, ikinci sırada %37,2 ile Bünyamin Demir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yüksel Yalçın | CHP | 2.514 | 49,0 |
| Bünyamin Demir | AK PARTİ | 1.909 | 37,2 |
| Muzaffer Bozkurt | DEM Parti | 235 | 4,6 |
| Alican Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 131 | 2,6 |
| İsa Çetin | YENİDEN REFAH | 109 | 2,1 |
| Huriye Pelin Sellitepe Turan | İYİ PARTİ | 93 | 1,8 |
| Kamil Acar | SAADET | 45 | 0,9 |
| Abdul Kadir İnan | BTP | 20 | 0,4 |
| Nazmi Kemaloğlu | BÜYÜK BİRLİK | 16 | 0,3 |
| Gönül Işık | TİP | 12 | 0,2 |
| Diğer (8) | 42 | 0,8 |
Güngören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 6.450, sandığa gidenlerin oranı %81,4. En çok oyu %49,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.535 | 49,4 |
| AK PARTİ | 1.753 | 34,2 |
| DEM Parti | 263 | 5,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 166 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 134 | 2,6 |
| İYİ PARTİ | 93 | 1,8 |
| SAADET | 42 | 0,8 |
| TİP | 26 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 21 | 0,4 |
| BTP | 21 | 0,4 |
| Diğer (10) | 78 | 1,5 |
Mehmet Nesih Özmen Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mehmet Nesih Özmen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.659, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %56,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.376 | 56,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.388 | 39,7 |
| Sinan Oğan | 235 | 3,9 |
| Muharrem İnce | 19 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.665, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %58,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.462 | 58,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.421 | 41,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.659, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %32,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.963 | 32,8 |
| AK PARTİ | 1.837 | 30,7 |
| İYİ PARTİ | 560 | 9,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 538 | 9,0 |
| TİP | 300 | 5,0 |
| MHP | 258 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 186 | 3,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 147 | 2,5 |
| MEMLEKET | 58 | 1,0 |
| BBP | 38 | 0,6 |
| Diğer (15) | 66 | 1,1 |