Istanbul Seçim Sonuçları ve Seçim Haritaları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını %51,2 oyla Ekrem İmamoğlu (CHP) kazandı. Ilçelere göre birinci olanlar: CHP 32 ilçe, AK Parti 7 ilçe. Bu sayfada Istanbul'un 31 Mart 2024 yerel seçimleri (Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı), 28 Mayıs 2023 cumhurbaşkanı seçimi ikinci turu (Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur), 14 Mayıs 2023 milletvekili genel seçimi (Milletvekili Genel Seçimi), 31 Mart 2019 yerel seçimleri (Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı) sonuçları; ilçelere ve mahallelere göre kazanan parti ve oy oranı haritaları, interaktif haritalar ve ilçe ilçe sonuç tabloları yer alır. 28 Mayıs 2023 cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda Istanbul'da en çok oyu %51,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı. Ilçelere göre birinci olanlar: Kemal Kılıçdaroğlu 20 ilçe, Recep Tayyip Erdoğan 19 ilçe. 14 Mayıs 2023 milletvekili genel seçiminde Istanbul'da en çok oyu %35,4 ile AK Parti aldı. Ilçelere göre birinci olanlar: AK Parti 25 ilçe, CHP 14 ilçe. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını %54,2 oyla Ekrem İmamoğlu (CHP) kazandı. Ilçelere göre birinci olanlar: CHP 28 ilçe, AK Parti 11 ilçe.
- Seçim sonuçları YSK açık verilerinden alınmıştır; yurt dışında kullanılan oylar dahil değildir. Mahalle sonuçları mahallenin sandıklarından toplanmıştır.
- Istanbul haritası ve nüfus istatistikleri
31 Mart 2024 Yerel Seçimleri: Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı
31 Mart 2024 yerel seçimleri ıstanbul büyükşehir belediye başkanlığı sonuçları (YSK). Haritalarda ilçelere göre ve mahallelere göre kazanan parti ve CHP, AK Parti, Yeniden Refah oy oranları, tabloda ilçe ilçe sonuçlar yer alır.
Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 11.322.895, sandığa gidenlerin oranı %79,2. En çok oyu %51,2 ile Ekrem İmamoğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %39,6 ile Murat Kurum (AK Parti) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ekrem İmamoğlu | CHP | 4.438.727 | 51,2 |
| Murat Kurum | AK Parti | 3.431.871 | 39,6 |
| Mehmet Altınöz | Yeniden Refah | 226.731 | 2,6 |
| Azmi Karamahmutoğlu | Zafer Partisi | 183.901 | 2,1 |
| Meral Danış Beştaş | DEM Parti | 183.827 | 2,1 |
| Mehmet Satuk Buğra Kavuncu | İYİ Parti | 54.241 | 0,6 |
| Birol Aydın | Saadet | 48.897 | 0,6 |
| Emre Berk Hacıgüzeller | Memleket Partisi | 14.860 | 0,2 |
| İdris Şahin | DEVA | 11.417 | 0,1 |
| Burhanettin Aktürk | YTP | 10.407 | 0,1 |
| Diğer (39) | 62.815 | 0,7 |
2024 ilçelere göre seçim haritaları
2024 mahallelere göre seçim haritaları
İnteraktif 2024 seçim haritası (ilçelere göre)
2024 Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı: İlçe ilçe sonuçlar
| İlçe | Birinci parti | CHP (%) | AK Parti (%) | Yeniden Refah (%) | Katılım (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| Adalar | ■ CHP | 69,7 | 23,6 | 0,5 | 79,6 |
| Arnavutköy | ■ AK Parti | 38,1 | 48,3 | 4,6 | 79,3 |
| Ataşehir | ■ CHP | 57,5 | 35,4 | 1,6 | 80,6 |
| Avcılar | ■ CHP | 55,9 | 35,7 | 1,9 | 77,2 |
| Bağcılar | ■ AK Parti | 39,1 | 49,3 | 3,5 | 78,2 |
| Bahçelievler | ■ CHP | 47,8 | 42,9 | 2,4 | 78,9 |
| Bakırköy | ■ CHP | 74,4 | 20,4 | 0,8 | 79,6 |
| Başakşehir | ■ AK Parti | 42,7 | 46,5 | 3,1 | 78,2 |
| Bayrampaşa | ■ CHP | 49,0 | 41,9 | 3,0 | 81,3 |
| Beşiktaş | ■ CHP | 81,3 | 14,4 | 0,6 | 80,1 |
| Beykoz | ■ CHP | 49,6 | 42,9 | 2,8 | 82,8 |
| Beylikdüzü | ■ CHP | 55,6 | 36,2 | 2,0 | 79,0 |
| Beyoğlu | ■ CHP | 49,4 | 41,6 | 2,0 | 76,6 |
| Büyükçekmece | ■ CHP | 53,2 | 39,0 | 1,9 | 80,1 |
| Çatalca | ■ CHP | 58,7 | 35,4 | 1,7 | 87,5 |
| Çekmeköy | ■ CHP | 50,4 | 41,0 | 3,1 | 81,6 |
| Esenler | ■ AK Parti | 36,9 | 51,7 | 4,0 | 78,5 |
| Esenyurt | ■ CHP | 49,5 | 37,7 | 2,9 | 74,8 |
| Eyüp | ■ CHP | 52,5 | 39,3 | 2,5 | 80,4 |
| Fatih | ■ CHP | 45,6 | 45,6 | 2,6 | 76,3 |
| Gaziosmanpaşa | ■ CHP | 45,1 | 44,3 | 3,7 | 77,7 |
| Güngören | ■ AK Parti | 44,4 | 45,9 | 2,6 | 77,5 |
| Kadıköy | ■ CHP | 81,3 | 14,5 | 0,5 | 81,9 |
| Kağıthane | ■ CHP | 46,1 | 43,8 | 2,8 | 78,1 |
| Kartal | ■ CHP | 56,4 | 35,5 | 2,0 | 81,3 |
| Küçükçekmece | ■ CHP | 54,1 | 35,3 | 2,4 | 78,9 |
| Maltepe | ■ CHP | 61,7 | 31,6 | 1,4 | 80,3 |
| Pendik | ■ CHP | 45,4 | 44,7 | 3,5 | 79,4 |
| Sancaktepe | ■ CHP | 49,8 | 40,7 | 2,7 | 80,1 |
| Sarıyer | ■ CHP | 59,3 | 34,4 | 1,5 | 80,5 |
| Silivri | ■ CHP | 59,0 | 33,6 | 2,1 | 82,7 |
| Sultanbeyli | ■ AK Parti | 32,0 | 55,0 | 3,8 | 78,3 |
| Sultangazi | ■ AK Parti | 40,1 | 47,6 | 4,5 | 79,4 |
| Şile | ■ CHP | 52,6 | 41,3 | 1,9 | 87,2 |
| Şişli | ■ CHP | 70,0 | 23,6 | 1,0 | 76,5 |
| Tuzla | ■ CHP | 52,3 | 38,6 | 3,2 | 81,3 |
| Ümraniye | ■ CHP | 46,5 | 44,3 | 3,4 | 80,0 |
| Üsküdar | ■ CHP | 52,0 | 40,9 | 2,0 | 80,8 |
| Zeytinburnu | ■ CHP | 47,0 | 42,0 | 3,4 | 77,0 |
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur: Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur
28 Mayıs 2023 cumhurbaşkanı seçimi ikinci turu cumhurbaşkanı seçimi 2. tur sonuçları (YSK). Haritalarda ilçelere göre ve mahallelere göre kazanan aday ve Kemal Kılıçdaroğlu, Recep Tayyip Erdoğan oy oranları, tabloda ilçe ilçe sonuçlar yer alır.
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur
Kayıtlı seçmen sayısı 11.375.616, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %51,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %48,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.121.197 | 51,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.768.657 | 48,2 |
2023 ilçelere göre seçim haritaları
2023 mahallelere göre seçim haritaları
İnteraktif 2023 seçim haritası (ilçelere göre)
2023 Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur: İlçe ilçe sonuçlar
| İlçe | Birinci aday | Kemal Kılıçdaroğlu (%) | Recep Tayyip Erdoğan (%) | Katılım (%) |
|---|---|---|---|---|
| Adalar | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 74,2 | 25,8 | 85,4 |
| Arnavutköy | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 36,3 | 63,7 | 86,8 |
| Ataşehir | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 58,2 | 41,8 | 89,0 |
| Avcılar | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 57,9 | 42,1 | 86,6 |
| Bağcılar | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 40,3 | 59,7 | 87,6 |
| Bahçelievler | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 49,5 | 50,5 | 87,5 |
| Bakırköy | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 76,2 | 23,8 | 87,5 |
| Başakşehir | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 45,1 | 54,9 | 88,2 |
| Bayrampaşa | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 47,2 | 52,8 | 88,6 |
| Beşiktaş | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 82,5 | 17,5 | 88,2 |
| Beykoz | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 45,8 | 54,2 | 88,8 |
| Beylikdüzü | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 57,7 | 42,3 | 87,6 |
| Beyoğlu | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 50,2 | 49,8 | 85,7 |
| Büyükçekmece | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 55,3 | 44,7 | 87,6 |
| Çatalca | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 57,0 | 43,0 | 89,8 |
| Çekmeköy | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 48,8 | 51,2 | 89,3 |
| Esenler | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 35,8 | 64,2 | 88,5 |
| Esenyurt | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 54,0 | 46,0 | 85,0 |
| Eyüp | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 52,1 | 47,9 | 88,5 |
| Fatih | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 46,0 | 54,0 | 84,8 |
| Gaziosmanpaşa | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 43,0 | 57,0 | 87,3 |
| Güngören | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 46,0 | 54,0 | 87,0 |
| Kadıköy | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 82,4 | 17,6 | 89,4 |
| Kağıthane | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 47,5 | 52,5 | 87,5 |
| Kartal | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 57,8 | 42,2 | 89,0 |
| Küçükçekmece | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 56,0 | 44,0 | 87,2 |
| Maltepe | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 62,5 | 37,5 | 88,7 |
| Pendik | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 44,3 | 55,7 | 88,3 |
| Sancaktepe | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 49,8 | 50,2 | 88,3 |
| Sarıyer | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 59,5 | 40,5 | 88,1 |
| Silivri | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 58,3 | 41,7 | 87,7 |
| Sultanbeyli | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 32,9 | 67,1 | 87,4 |
| Sultangazi | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 40,3 | 59,7 | 89,1 |
| Şile | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 48,8 | 51,2 | 90,2 |
| Şişli | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 71,3 | 28,7 | 85,5 |
| Tuzla | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 51,2 | 48,8 | 89,0 |
| Ümraniye | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 46,3 | 53,7 | 88,7 |
| Üsküdar | ■ Kemal Kılıçdaroğlu | 52,9 | 47,1 | 88,4 |
| Zeytinburnu | ■ Recep Tayyip Erdoğan | 48,4 | 51,6 | 85,4 |
14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimi: Milletvekili Genel Seçimi
14 Mayıs 2023 milletvekili genel seçimi milletvekili genel seçimi sonuçları (YSK). Haritalarda ilçelere göre ve mahallelere göre kazanan parti ve AK Parti, CHP, İYİ Parti oy oranları, tabloda ilçe ilçe sonuçlar yer alır.
Milletvekili Genel Seçimi
Kayıtlı seçmen sayısı 11.367.598, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %35,4 ile AK Parti aldı, ikinci sırada %28,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK Parti | 3.570.227 | 35,4 |
| CHP | 2.848.069 | 28,3 |
| İYİ Parti | 821.520 | 8,2 |
| Yeşil Sol Parti | 817.610 | 8,1 |
| MHP | 606.362 | 6,0 |
| TİP | 410.357 | 4,1 |
| Yeniden Refah | 331.127 | 3,3 |
| Zafer Partisi | 285.221 | 2,8 |
| Memleket Partisi | 101.189 | 1,0 |
| BBP | 81.950 | 0,8 |
| Diğer (15) | 124.402 | 1,2 |
2023 ilçelere göre seçim haritaları
2023 mahallelere göre seçim haritaları
İnteraktif 2023 seçim haritası (ilçelere göre)
2023 Milletvekili Genel Seçimi: İlçe ilçe sonuçlar
| İlçe | Birinci parti | AK Parti (%) | CHP (%) | İYİ Parti (%) | Katılım (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| Adalar | ■ CHP | 18,1 | 45,1 | 7,8 | 87,6 |
| Arnavutköy | ■ AK Parti | 43,8 | 12,6 | 5,6 | 90,4 |
| Ataşehir | ■ CHP | 31,0 | 36,1 | 7,9 | 91,3 |
| Avcılar | ■ CHP | 30,6 | 33,4 | 8,3 | 89,3 |
| Bağcılar | ■ AK Parti | 43,9 | 16,5 | 6,3 | 90,5 |
| Bahçelievler | ■ AK Parti | 37,5 | 25,1 | 8,1 | 90,3 |
| Bakırköy | ■ CHP | 17,5 | 49,5 | 12,0 | 89,6 |
| Başakşehir | ■ AK Parti | 41,4 | 21,6 | 7,3 | 90,9 |
| Bayrampaşa | ■ AK Parti | 39,5 | 24,6 | 12,0 | 91,4 |
| Beşiktaş | ■ CHP | 12,6 | 56,9 | 11,8 | 90,3 |
| Beykoz | ■ AK Parti | 39,9 | 27,8 | 8,6 | 91,4 |
| Beylikdüzü | ■ CHP | 31,5 | 33,0 | 10,3 | 90,2 |
| Beyoğlu | ■ AK Parti | 37,8 | 24,4 | 7,5 | 88,2 |
| Büyükçekmece | ■ CHP | 32,3 | 32,3 | 9,8 | 90,1 |
| Çatalca | ■ CHP | 32,0 | 34,0 | 14,6 | 92,2 |
| Çekmeköy | ■ AK Parti | 37,2 | 27,8 | 7,6 | 91,9 |
| Esenler | ■ AK Parti | 47,5 | 14,8 | 6,4 | 91,4 |
| Esenyurt | ■ AK Parti | 33,1 | 23,5 | 5,7 | 88,7 |
| Eyüp | ■ AK Parti | 35,2 | 29,7 | 9,6 | 91,2 |
| Fatih | ■ AK Parti | 41,9 | 23,6 | 8,6 | 87,3 |
| Gaziosmanpaşa | ■ AK Parti | 43,2 | 20,6 | 8,9 | 90,3 |
| Güngören | ■ AK Parti | 40,5 | 22,1 | 8,6 | 90,1 |
| Kadıköy | ■ CHP | 13,2 | 58,1 | 9,3 | 91,1 |
| Kağıthane | ■ AK Parti | 38,4 | 24,3 | 9,3 | 90,3 |
| Kartal | ■ CHP | 31,2 | 34,8 | 8,7 | 91,7 |
| Küçükçekmece | ■ AK Parti | 32,0 | 28,6 | 9,3 | 90,3 |
| Maltepe | ■ CHP | 27,7 | 39,0 | 9,4 | 91,1 |
| Pendik | ■ AK Parti | 40,0 | 24,6 | 7,6 | 91,3 |
| Sancaktepe | ■ AK Parti | 36,1 | 25,2 | 4,7 | 91,5 |
| Sarıyer | ■ CHP | 29,6 | 37,6 | 10,1 | 90,4 |
| Silivri | ■ CHP | 27,9 | 34,4 | 10,9 | 90,4 |
| Sultanbeyli | ■ AK Parti | 47,1 | 10,8 | 3,1 | 90,7 |
| Sultangazi | ■ AK Parti | 44,6 | 18,9 | 4,7 | 91,7 |
| Şile | ■ AK Parti | 35,7 | 27,0 | 11,7 | 92,0 |
| Şişli | ■ CHP | 21,3 | 43,8 | 9,7 | 87,8 |
| Tuzla | ■ AK Parti | 34,6 | 28,6 | 8,4 | 91,8 |
| Ümraniye | ■ AK Parti | 40,0 | 26,3 | 7,5 | 91,5 |
| Üsküdar | ■ AK Parti | 35,5 | 32,2 | 9,2 | 90,9 |
| Zeytinburnu | ■ AK Parti | 38,5 | 21,3 | 9,3 | 88,4 |
31 Mart 2019 Yerel Seçimleri: Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı
31 Mart 2019 yerel seçimleri ıstanbul büyükşehir belediye başkanlığı sonuçları (YSK). Haritalarda ilçelere göre ve mahallelere göre kazanan parti ve CHP, AK Parti, Saadet oy oranları, tabloda ilçe ilçe sonuçlar yer alır.
Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Bu seçim YSK tarafından iptal edilerek 23 Haziran 2019 tarihinde yenilendi; sonuçlar yenilenen seçime aittir. Kayıtlı seçmen sayısı 10.570.354, sandığa gidenlerin oranı %84,4. En çok oyu %54,2 ile Ekrem İmamoğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %45,0 ile Binali Yıldırım (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ekrem İmamoğlu | CHP | 4.742.082 | 54,2 |
| Binali Yıldırım | AK PARTİ | 3.936.068 | 45,0 |
| Necdet Gökçınar | SAADET | 47.832 | 0,6 |
| Mustafa İlker Yücel | VATAN PARTİSİ | 13.962 | 0,2 |
| Seçkin İlker | Bağımsız | 1.557 | 0,0 |
| Dursunali Bacıoğlu | Bağımsız | 1.131 | 0,0 |
| Lütfü Yılmaz | Bağımsız | 577 | 0,0 |
| Doğan Duman | Bağımsız | 517 | 0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu | Bağımsız | 462 | 0,0 |
| Vedat Öztürk | Bağımsız | 353 | 0,0 |
| Diğer (11) | 2.025 | 0,0 |
2019 ilçelere göre seçim haritaları
2019 mahallelere göre seçim haritaları
İnteraktif 2019 seçim haritası (ilçelere göre)
2019 Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı: İlçe ilçe sonuçlar
| İlçe | Birinci parti | CHP (%) | AK Parti (%) | Saadet (%) | Katılım (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| Adalar | ■ CHP | 71,0 | 28,6 | 0,2 | 83,9 |
| Arnavutköy | ■ AK Parti | 38,8 | 60,2 | 0,7 | 82,5 |
| Ataşehir | ■ CHP | 60,0 | 39,3 | 0,5 | 86,1 |
| Avcılar | ■ CHP | 62,0 | 37,4 | 0,3 | 83,5 |
| Bağcılar | ■ AK Parti | 42,5 | 56,6 | 0,7 | 83,5 |
| Bahçelievler | ■ CHP | 52,0 | 47,2 | 0,6 | 83,9 |
| Bakırköy | ■ CHP | 79,3 | 20,1 | 0,3 | 85,4 |
| Başakşehir | ■ AK Parti | 47,5 | 51,4 | 0,9 | 85,0 |
| Bayrampaşa | ■ CHP | 50,7 | 48,5 | 0,6 | 85,6 |
| Beşiktaş | ■ CHP | 83,9 | 15,6 | 0,2 | 85,9 |
| Beykoz | ■ CHP | 49,8 | 49,3 | 0,7 | 85,9 |
| Beylikdüzü | ■ CHP | 62,0 | 37,5 | 0,4 | 85,3 |
| Beyoğlu | ■ CHP | 51,6 | 47,5 | 0,6 | 82,7 |
| Büyükçekmece | ■ CHP | 58,9 | 40,6 | 0,3 | 84,5 |
| Çatalca | ■ CHP | 59,7 | 39,7 | 0,4 | 87,0 |
| Çekmeköy | ■ CHP | 50,7 | 48,6 | 0,5 | 86,4 |
| Esenler | ■ AK Parti | 38,0 | 61,0 | 0,7 | 84,1 |
| Esenyurt | ■ CHP | 57,3 | 42,1 | 0,3 | 80,5 |
| Eyüp | ■ CHP | 53,9 | 45,3 | 0,6 | 85,8 |
| Fatih | ■ CHP | 49,5 | 49,4 | 0,8 | 81,3 |
| Gaziosmanpaşa | ■ AK Parti | 46,3 | 52,8 | 0,6 | 83,6 |
| Güngören | ■ AK Parti | 48,8 | 50,3 | 0,6 | 83,5 |
| Kadıköy | ■ CHP | 82,4 | 17,1 | 0,2 | 87,0 |
| Kağıthane | ■ AK Parti | 48,6 | 50,6 | 0,7 | 83,8 |
| Kartal | ■ CHP | 58,6 | 40,6 | 0,5 | 86,1 |
| Küçükçekmece | ■ CHP | 59,6 | 39,7 | 0,5 | 84,1 |
| Maltepe | ■ CHP | 63,3 | 36,0 | 0,4 | 85,5 |
| Pendik | ■ AK Parti | 46,1 | 52,9 | 0,7 | 84,4 |
| Sancaktepe | ■ CHP | 51,7 | 47,6 | 0,5 | 85,1 |
| Sarıyer | ■ CHP | 61,6 | 37,8 | 0,4 | 85,3 |
| Silivri | ■ CHP | 62,0 | 37,4 | 0,3 | 84,5 |
| Sultanbeyli | ■ AK Parti | 33,0 | 66,0 | 0,8 | 83,4 |
| Sultangazi | ■ AK Parti | 41,6 | 57,5 | 0,7 | 85,8 |
| Şile | ■ CHP | 49,8 | 49,4 | 0,5 | 87,3 |
| Şişli | ■ CHP | 73,7 | 25,9 | 0,3 | 83,2 |
| Tuzla | ■ CHP | 53,2 | 46,0 | 0,6 | 85,0 |
| Ümraniye | ■ AK Parti | 47,5 | 51,6 | 0,6 | 85,5 |
| Üsküdar | ■ CHP | 54,3 | 44,8 | 0,7 | 85,6 |
| Zeytinburnu | ■ CHP | 52,2 | 47,1 | 0,5 | 82,2 |
Sıkça Sorulan Sorular
- 2024 yerel seçimlerinde Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kim kazandı?
- 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını %51,2 oyla Ekrem İmamoğlu (CHP) kazandı.
- 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde ilçelere göre hangi parti kaç ilçede birinci oldu?
- CHP 32 ilçede, AK Parti 7 ilçede birinci oldu.
- 2023 cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda Istanbul'da hangi aday önde?
- 28 Mayıs 2023 cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda Istanbul'da en çok oyu %51,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı.
- 28 Mayıs 2023 cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda ilçelere göre hangi aday kaç ilçede birinci oldu?
- Kemal Kılıçdaroğlu 20 ilçede, Recep Tayyip Erdoğan 19 ilçede birinci oldu.
- 2023 milletvekili seçiminde Istanbul'da hangi parti birinci oldu?
- 14 Mayıs 2023 milletvekili genel seçiminde Istanbul'da en çok oyu %35,4 ile AK Parti aldı.
- 14 Mayıs 2023 milletvekili genel seçiminde ilçelere göre hangi parti kaç ilçede birinci oldu?
- AK Parti 25 ilçede, CHP 14 ilçede birinci oldu.
- 2019 yerel seçimlerinde Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kim kazandı?
- 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Istanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını %54,2 oyla Ekrem İmamoğlu (CHP) kazandı.
- 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ilçelere göre hangi parti kaç ilçede birinci oldu?
- CHP 28 ilçede, AK Parti 11 ilçede birinci oldu.